Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » leosh 10:42
 » Matti 10:36
 » metacom 10:34
 » Demo 10:32
 » DYD 10:28
 » Star-Ga-T 10:23
 » ham_solo 10:21
 » krismel 10:18
 » 247 10:15
 » Carat 10:15
 » Magnus 10:15
 » marek_m 10:14
 » Visar 10:07
 » XepeR 10:07
 » Fight 09:59
 » Kenny 09:57
 » TheW@rrio 09:57
 » cVas 09:56
 » Hitman 09:51
 » Kool@ 09:44

 Dzisiaj przeczytano
 24558 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

problem z wydajnością HDD , lothar222 18/12/07 07:12
Witam,

Dysk samsung hdd403lj zwiedziony testami w sieci zakupilem owo "cudo" rzekomo szybki i wgóle. U mnie podlaczony po sata2 do plyty evga 650i w testach wykazuje slaba wydajnosc - HDTune i HDtach srednia predkosc odczytu ok 50-52MB/s - zrownujac sie tym samym ze starym dyskiem samsungiem PATA 160MB. Dodam iz posiadam najnowsze sterowniki od plyty glownej i dysk sprawdzany na innej płycie kolegi - bez zmian.

Wg wszystkich testow sieciowych powinien osiagac predkosci odczytu ok. 65-70MB na sekunde - wiec na dzien dobry nowy dysk i nowy system a wydajnosc 70%

Co moze byc przyczyna takich rozbierzności w wynikach???


Pozdrawiam

  1. włącz Hutil , havranek 18/12/07 07:49
    np z hirens boot cd i sprawdź czy czasem dysk nie chodzi w jakimś trybie cichym albo czy nie ma wymuszonych innych ograniczeń. Mam dysk z tej samej serii (320) i faktycznie średni transfer z całego dysku wynosi ok. 62MB/s

  2. .:. , Shneider 18/12/07 07:50
    plyta glowna na jakim chipsecie?

    .:: Live at Trance Energy ::.

    1. napisal przeciez , biEski 18/12/07 07:56
      650i

      1. .:. , Shneider 18/12/07 07:59
        ojej, 2x "czytalem" i sie nie doczytalem.

        myslalem ze cos na sis.

        ogolnie polecam update biosu.

        .:: Live at Trance Energy ::.

        1. 8 rano kazdemu moze sie zdarzyc , biEski 18/12/07 08:02
          :-)

  3. sprawdzalem , lothar222 18/12/07 10:09
    takim szajsungowym sofcikiem i dysk ma wyłączone AAM no i pracuje w trybie Sata2. W testach jest nawet neico wolniejszy niż leciwy 3 letni 160GB ATA100. Kurcze już nie wiem co jest nie chalo.

    Jakie moga byc inne ograniczenia?

    1. no to go wymień na inny , havranek 18/12/07 10:30
      i już. Skoro na innym kompie (rozumiem, że z inną płytą, na innym chipsecie) jest tak samo, to albo ten dysk tak ma, albo jest jakoś spieprzony.

  4. Z ciekawości do havranka , lothar222 19/12/07 14:28
    Jaką masz wersję firmware do swojego dysku?

    1. CP100-10 , havranek 19/12/07 19:07
      123

  5. czy orientujesz sie jak , lothar222 19/12/07 21:16
    mozna podmienic firmware?

    Ja mam wersje CP100-12 czy mógłbyś mi podesłac Twoją na priva?

    1. nie pomogę Ci niestety, , havranek 20/12/07 09:54
      bo podmiana firmware w hdd to zdaje się wyższa szkoła jazdy. Szczerze mówiąc to nie mam nawet pojęcia jak się za to zabrać.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL