Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » skalak23 21:10
 » maddog 21:07
 » Wedelek 20:54
 » MARC 20:42
 » gromki_86 20:36
 » Subvoice 20:33
 » ulan 20:20
 » NWN 20:16
 » KHot 20:08
 » Dexter 20:04
 » Markizy 19:58
 » Hitman 19:50
 » Sherif 19:47
 » bmiluch 19:34
 » GLI 19:28
 » MARtiuS 19:18
 » hokr 19:07
 » piszczyk 19:04
 » rooter666 19:00
 » Artaa 18:57

 Dzisiaj przeczytano
 50254 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jaki wirtualny komputer na Linuksa ?? , gitkrzych 26/12/07 13:07
Witam potrzebuje jakiś emulator kompa na Linuksa. Używam stale Linuxa wszystko pięknie ładnie bo nie grałem w gry. Teraz kumpel namówił mnie na Call of Duty 2 i jeszcze teraz Bitwa o Śródziemie 1, I przez to miałem także zainstalowanego Windowsa. teraz chce wywalić Winde z dysku nowszego (bo linuks na starej 80) i zrobić tak że Linuks na nowym dysku a wirtuala machnąć na starym dysku. Szukałem na necie ale chciałem zapytać was czy może ktoś używa lub testował. podobno jest gorsza wydajność wirtualnego systemu ale to logiczne, spotkałem się także ze stwierdzeniem że gry nie chodzą ale to tylko jedna osoba wiec chyba to ściema. Tak bym używał Wine ale niestety Xfire nie działa ;/
  1. .'. , ::LinX:: 26/12/07 14:43
    Jak do grania to tylko Cedega :

    http://www.transgaming.com/products/cedega/

    http://games.cedega.com/gamesdb/

    http://games.cedega.com/...view.mhtml?game_id=4011

    MacBook Air 13,3

  2. qemu , shavell 26/12/07 15:13
    dziala dobrze, trzymalem tam drugiego linuksa ale z winda nie powinno byc problemow. Jezeli nie lubisz konsoli to moze sie przydac kqemu-launcher i kqemulator
    http://fabrice.bellard.free.fr/qemu/
    http://qemulator.createweb.de/
    co do cod2 jest szasna, ze zadziala http://appdb.winehq.org/...ss=version&iId=3794

    Doświadczenie przychodzi z wiekiem
    tylko czasami jest to wieko od trumny...

  3. co do cedegi , gitkrzych 26/12/07 21:59
    na zwykłą mnie nie stać a CSV nie chodzi mi znaczy nie da się zainstalować. przez Wine mi cod chodzi ale nie xfire a go potrzebuje no i bitwa nie chodzi ;/ zobaczę te emulatory dzięki

  4. Na wirtualu za bardzo nie pograsz , McMi21 26/12/07 22:28
    głównie dlatego, że brakuje obslugi akceleracji 3d. eksperymentalna obsługe ma vmware workstation - tyle ze nie jest darmowy. Jeżeli chesz za darmo to ja bym pokombinowal tak: (pojęcia nie ma czy i jak zadziala- nie testowalem, bo nie lubię vmware) - stworz wirtualna maszyne http://www.easyvmx.com/ pamiętając o zaznaczeniu opcji DirectX - Experimental!!! i odpal na vmware player.
    Najprościej bedzię jak zainstalujesz windowsa na starym dysku :P

  5. Wine lub Dual Boot , Maners 27/12/07 05:21
    Od paru miesięcy, Wine całkiem dobrze radzi sobie z grami (kiedyś używałem Cedega, ale Wine szybciej się rozwija i w tej chwili jest porównywalny albo nawet lepszy). Bez problemów gram w Command & Conquer 3, HOMM 5 i Half Life 2. Zajrzyj na bazę gier Wine ( http://appdb.winehq.org/appbrowse.php?catId=2 ), aby sprawdzić jak działają gry, które cię interesują. Jeśli twoje gry nie zadziałają, to jedynym wyjściem jest zainstalowanie Windowsa jako drugiego systemu (Dual Boot). W wirtualnej maszynie raczej nie pograsz.

    1. sorki , Maners 27/12/07 05:23
      nie doczytalem twojej odp #3

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL