Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12

 Dzisiaj przeczytano
 5936 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

LAN i otoczenie sieciowe z winxp na win2k, co trzeba? , J@rek 30/12/07 17:59
Mam problem bo nie wiem w sumie co mam jeszcze skonfigurować. Jak kiedyś konfigurowałem było wszytko ok. A teraz jak chcę się połączyć, z winxp (chcę podejrzeć foldery udostępnione) do wn2k to nie mogę. Same komputery są widoczne

Obrazek. Komunikat jaki dostaję
http://www.fotosik.pl/...e.php?id=dc97db152a0af0e7

Z win2k do winxp jest wszystko ok. Widzę foldery mogę kopiować w obie strony. Swoje foldery win2k widzi w otoczeniu sieciowym.

Udostępnienie internetu z win2k działa bez problemu, jak widać na screenie przez VNC też mogę się łączyć.

W win2k mam włączone konto gościa i jak udostępniam foldery mam dodane -wszyscy- w uprawnieniach udziału.

Co muszę jeszcze skonfigurować żebym miał widoczne foldery z poziomu winxp, mógł też do nich wchodzić, kopiować w obie strony?

Oba systemy ze wszytkimi dostępnymi łatkami.

IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
rambler 9

  1. To ogarnąłem, ale został jeszcze jeden problem , J@rek 31/12/07 09:34
    To, że win2k długo szuka sieci akurat mnie nie dziwi, bo zawsze tak było. Teraz z poziomu winxp już wyszukuje otoczenie sieciowe, mogę wchodzić do folderów itd., ale bardzo długo wyszukuje sieć. Jeszcze dłużej niż ma to miejsce pod win2k. Kiedyś odbywało się to momentalnie.
    Zna ktoś sposób żeby to przyspieszyć? Może też da się to zastosować w win2k?

    A co do głównego problemu. Zastosowałem porady ze strony MS. W sumie to nie wiem które zadziałały :D

    1. Włącz protokół NetBIOS przez TCP/IP [...]

    2. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz regedit w polu Otwórz, a następnie kliknij przycisk OK.
    2. Zlokalizuj następujący podklucz rejestru i kliknij go dwukrotnie:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa
    3. W prawym okienku kliknij dwukrotnie pozycję restrictanonymous.
    4. Dopilnuj, by w polu Dane wartości była ustawiona wartość 0, a następnie kliknij przycisk OK.
    5. Zamknij Edytor rejestru.
    6. Ponownie uruchom komputer.

    Zastosowałem to profilaktycznie w obu komputerach.

    Po tych zabiegach wszedłem do komputerka, widziałem foldery, ale klikając na nie dalej miałem identyczny problem jak na początku.

    Tutaj znowu musiałem nadawać prawa dostępu folderom z poziomu zarządzanie komputerem [...] Zabezpieczenia i tam musiałem jeszcze dodać co nieco i nadać konkretne prawa dostępu.

    IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
    rambler 9

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL