Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12

 Dzisiaj przeczytano
 5947 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Potrzebne sterowniki do laptopa , SpecMaster 30/12/07 18:17
Miałem na laptopie TOSHIBA SATELLITE P205-S7476 Viste ale nie przypadła mi do gustu i postanowiłem przeinstalować na Xp-eka. Wszytko gid instalacja systemu przebiegła pomyślnie. Ale w menadżerze urządzeń mam pytajniki przy paru urządzeniach. Wnioskuje że nie mam sterowników jednak płyta dołączona wraz z lapkiem nie odtwarza sie poprawnie. Myślę, że sterowniki na płycie działały tylko na Viscie. Mam prośbę czy możecie mi pomóc w znalezieniu potrzebnych sterowników??

Ps: Pytajniki sa przy:
-Kontroler Ethernet
-Kontroler magazynu masowego
-Kontroler magistrali zarządzania systemem
-kontroler multimediów
Kontroler sieci
-Kontroler wideo
-Kontroler wideo(zgody z VGA)
-PCI Device

Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdro
  1. jak sam pewnie zauwazyles... , waski 30/12/07 18:40
    ...na stronie toshiby sterownikow do xp praktycznie brak (sa tylko do czytnika kart i bluetooth).

    Inna sprawa, ze niektore sterowniki oznaczone 'tylko dla visty' sa przeznaczone takze dla xp (bodajze w przypadku jakiegos hp tak mialem) - ale to juz musisz sam sprawdzic.

    Tak wiec robisz tak:
    sciagasz sobie program ktory potrafi rozpoznac sprzet (np everest). Tam patrzysz sobie po kolei: jaki masz chipset (Plyta glowna -> mikrouklad plyty glownej) -> szukasz do niego sterownikow na stronie producenta; podobnie z k. graficzna czy dzwiekowa (odpowiednio ekran -> karta video pci/agp, multimedia -> dzwiek pci/pnp). Dzwiek pewnie masz hd, wiec trzeba zainstlalowac latke do xp, jesli nie ma jej w sterowniku... No i po kolei kolekcjonujesz niezbedne sterowniki.

    Innego wyjscia nie ma, chyba ze znajdziesz gdzies gotowa 'paczke' sterownikow ktora ktos juz do Twojego modelu przygotowal. Choc znalezienie i sciagniecie sterownikow 'do wszystkiego' to gora godzina czasu tak naprawde. Chyba ze masz pecha...

    SNAFU
    Situation Normal, All Fucked Up

  2. mysle ze tak , decodeer 30/12/07 21:34
    1. grafika: catalysty+ mobility modder
    2. wifi: sterowniki znjadziesz na stronie Intela
    3. Dźwięk: pewnie Realtek HD stery sa na stronie realteka (pewnie WDM_R184)
    4. Sterowniki do czytnika kart, bluetooth na stronie toshiby
    Poza tym waski dobrze mowi sprawdz Everestem co masz w srodku i szukaj sterownikow na stronach producentow

    decoder

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL