Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ziemoone 01:46
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12

 Dzisiaj przeczytano
 5780 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Za słaby zasilacz? , lekos 30/12/07 20:35
Mam płytę P35 Gb DS3,c2d 6550, 4x1024 ddr2 800 Ocz rev2 Platinum, GF 7600GS, zasilacz Tagan 380W.
Jak miałem tylko 2x1024 GB ramu to mogłem podkręcić procka do 3 GHz(na boxowym wentylatorze) a teraz już nie mogę tak wysoko podkręcić(max 2,5-2,8 GHz) tylko mam bluescreena po paru minutach lub bios nie chce wystartować. Dodam jeszcze że pamięci powinny chodzić standartowo na 2,1 V a w biosie pokazuje mi różnie(raz 2,1 ale częściej 1,8). Co powinienem zrobić by dalej móc podkręcić?
  1. duzo info , LuHash 30/12/07 20:41
    bedzie na forum purepc... sory za reklame ale tam siedza od tego specjalisci;)
    a zasilacz tu nic nie zmienia bo raz az tyle wiece w ci nie ciagnie tylko zwykle przy obstawie wszystkich bankow pamieci nie wyrabia chipset i ujawniaja sie niedoskonalosci konstrukcji procka wiec pewnie to jest problem... nie licz po takiej zmianie konfigu na oc lepsze a czesto nie mozna liczyc na takie samo jak bylo;)

    tu bi? or nat tu bi?
    dat iz de kłeszczon!

  2. dzięki , lekos 30/12/07 20:47
    dzięki za szybką podpowiedz, chyba tam spróbuję.

  3. a moze , Chucky 30/12/07 22:26
    na sztywno ustaw napięcie na pamięciach, o ile wiem to na GB standardowo jest 1,8 a podwyższasz ustawiając napięcie +0,300 i masz 2,1 v. Spróbuj podnieść napięcie na 2,2v i opóźnienia firmowe (4-4-4-15)...

    Corei5 9600K, Z390 PRO, 2x16 Vengeance
    3200Mhz, GTX 2060 Super, Seasonic X-650

    1. ale nie spodziewaj się cudów , Chucky 30/12/07 22:27
      1. Im więcej slotów zajętych tym mniejsze możliwości OC
      2. Nie każda pamięć kręci się do super poziomu

      Corei5 9600K, Z390 PRO, 2x16 Vengeance
      3200Mhz, GTX 2060 Super, Seasonic X-650

  4. Ten Tagan 380W , Mademan 31/12/07 00:01
    Uciągnąłby dwa takie konfigi. Napięcie na pamięciach nie może sobie tak skakać, może ustawiłeś je na auto. Aby dalej podkręcać trzeba o tym po prostu więcej poczytać. Jeżeli masz jeszcze odpowiedni dzielnik to puść pamięci na niższym taktowaniu, niestety ale przy większej liczbie kości chipset przestaje wyrabiać.

  5. dwie dodatkowe kostki , komisarz 31/12/07 01:22
    ciagna z 10-15W wiecej i to z 5V, wiec z podkrecaniem nie ma to nic wspolnego. Przyczyny upatrywal bym raczej w tym, ze plyta najwidoczniej nie radzi sobie najlepiej z obsadzonymi 4 bankami (w sumie standard)

    Komisarz Ryba

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL