Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » ziemoone 01:46
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » cVas 00:31
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23
 » Sebek 23:21
 » JE Jacaw 23:12

 Dzisiaj przeczytano
 5773 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

kontroler RAID hardware po pci-e , acd 30/12/07 21:47
może ktoś polecić?

>>> We are The BOARD. Resistance
is futile.<<<

  1. Mam na płycie ICHR7 na RAID0 i działa na 2 x Samsung 120GB , Emalia 30/12/07 21:58
    wiem że intel na pcie cieszy się dobrą opinią ale jest drogi

    1. ale to nie jest hardware raid , elliot_pl 30/12/07 23:42
      kolega pytal o sprzetowy - sadze ze w pelni sprzetowy, a nie w polowie.

      momtoronomyotypaldollyochagi...

      1. należałoby dopytać , recydywista 31/12/07 01:09
        kolegę acd czy jest pewien, że chce sprzętowy ? Bo taki nadaje się właściwie tylko do systemów wysokiej dostępności (jest wolniejszy, bardziej kłopotliwy w konfiguracji, etc).
        Jeśli już sprzętowy to polecam firmę Adaptec.

        Computers are useless. They can only
        give you
        answers.

        1. ok, to ja się wytłumaczę:) , acd 31/12/07 16:19
          chodzi o to, że często zmieniam płyty główne i przeskakuje między chipsetami, a zatem matryce RAID się rozpadają. Myślałem więc o kontrolerze na pci-e, żeby za każdym razem nie odzyskiwać partycji z ghosta. Więc co polecicie do takiego rozwiązania?

          >>> We are The BOARD. Resistance
          is futile.<<<

          1. ale co ma płyta główna do tego ? , recydywista 31/12/07 19:14
            chyba ne masz zamiaru używać z tych bezsensownych chipsetowych fakeraidów, których cała funkcjonalność zawarta jest w zamkniętym sterowniku a do xorów (w przypadku raidu 5) i tak jest wykorzystywany procesor ? :D
            Zrób zwykłego software'owego raida pod linuxem za pomocą md (http://tldp.org/HOWTO/Software-RAID-HOWTO.html) , w Windows też się da, ale ja nigdy nie próbowałem na innym niż 2003. Jakio że pewnie używasz Windows XP (chociaż nie napisałeś), polecam przestudiowanie tego artykułu: http://www.tomshardware.com/...5_happen/index.html .

            Computers are useless. They can only
            give you
            answers.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL