Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Miron 07:02
 » gromki_86 06:58
 » Dexter 06:55
 » szczebel 06:32
 » Kenny 06:21
 » dugi 06:16
 » XepeR 06:03
 » KHot 05:41
 » [yureq] 05:33
 » RoBakk 05:16
 » Sebek 05:14
 » PeKa 05:13
 » hokr 05:02
 » Promilus 04:53

 Dzisiaj przeczytano
 18034 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

WinXP i Win2K w jednej grupie roboczej , Kool@ 9/01/08 18:56
Witam

Do tej pory byłem podpięty do sieci w bloku a na obu kompach był Win2K i otoczenie sieciowe działało OK (założyłem sobie oddzielną grupę roboczą, udostępniałem zasoby i drukarki).

Teraz mam łącze od ASTERa, więc za modemem postawiłem switcha i do niego wpiąłem oba kompy (jeden z Win2K Prof a drugi z WinXP Prof) -niestety teraz nawet nie można wejść do grupy roboczej.
Włączałem/wyłączałem usługę "Przeglądarka komputera", włączałem/wyłączałem NetBIOS i nic -nie mogę przeglądać grupy i nie widać nawet tego kompa na którym w danej chwili się pracuje (bez wzglądu czy to komp z Win2K czy WinXP).
Na WinXP dostaję komunikat "Lachonarium nie jest dostępne. Możesz nie mieć uprawnień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna".
Co jeszcze można zrobić żeby to zadziałało?


Druga sprawa to czy jest możliwość by komp "widział" w otoczeniu sieciowym drugiego kompa jeżeli mają różne maski podsieci (komputer z IP publicznym ma 255.255.255.0 a komp z IP prywatnym ma 255.255.0.0)?



pozdr.

...

  1. Miałem ostatnio podobne problemy , J@rek 9/01/08 19:45
    http://twojepc.pl/boardPytanie131169.htm

    IdePad Slim3, Honda NC700SD, Mustang M4, e-
    rambler 9

    1. Re: , Kool@ 9/01/08 20:25
      Hmm... NetBIOSa mam a w tym kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Lsa nic nie musialem ruszac bo na obu kompach mam "0"

      Na obu kompach nie da się nawet wejść do grupy roboczej i to bez znaczenia czy oba kompy są włączone czy tylko jeden.





      pozdr.

      ...

  2. hmm , GULIwer 9/01/08 21:39
    no mnie zawsze uczono że jedna maska musi być jak mają się widzieć w otoczeniu sieciowym

    I'm only noise on wires

    1. Re: , Kool@ 9/01/08 21:58
      OK -czyli tą sprawę będę załatwiał z ASTERem

      Ale teraz co zrobić żeby kompy same siebie widziały i mogły przeglądać własną grupę roboczą?





      pozdr.

      ...

      1. hmmm , GULIwer 10/01/08 15:37
        powinny siebie widzieć
        Udostępnij jakiś folder (poza $)
        a jak dasz wyszukaj komputer to znajduje ???

        I'm only noise on wires

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL