Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » GLI 18:49
 » ngP 18:48
 » cVas 18:37
 » PeKa 18:35
 » rooter666 18:26
 » KHot 18:22
 » emigrus 18:22
 » Sherif 18:21
 » Hitman 18:20
 » Rafael_3D 18:11
 » acd 18:11
 » zibi13 18:00
 » hokr 17:42
 » malyy 17:39
 » DYD 17:36
 » wrrr 17:34
 » DJopek 17:28
 » Emios 17:19
 » Dexter 17:08
 » XepeR 17:02

 Dzisiaj przeczytano
 58587 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

ASUS Maximus i Suspend-To-RAM , ligand17 30/01/08 22:43
Witam,
Wiem, że zapewne niewiele osób ma taką płytę, ale może ktoś się znajdzie i poratuje celną uwagą.
Od ponad tygodnia walczę z ASUSem Maximus Formula. Ogólnie płyta fajna, bogato wyposażona, podkręcanie procesora można sprowadzić do klikania myszkę, ale... No właśnie - jest jeden babol, który strasznie mnie wkurza. Po przejściu komputera w stan wstrzymania (Suspend to RAM/S3), komputer nie wstaje - dyski się kręcą, światełka świecą, LCD Poster pokazuje temperaturę, ale monitor jest czarny, a klawisze typu Caps Lock nie działają (diody się nie świecą). Próbowałem różnych ustawień BIOSu. Kombinowałem ze sterownikami. Podnosiłem/opuszczałem napięcia. Wyłączałem wszystkie urządzenia w BIOSie. Próbowałem różnych systemów operacyjnych. I nic. Po krótkiej pyskówce jakiś lamer z supportu ASUSa stwierdził, że mam zapewne uszkodzony BIOS (spróbowałem przeflashować, bez poprawy)i mam reklamować płytę.
I teraz pytanie: czy ktokolwiek z Was (użytkowników Maximusa bądź nie) ma jakiś pomysł na zmuszenie płyty do właściwego zachowania przy wzbudzaniu z STR? Rozmawiałem już nawet w sklepie, gdzie kupiłem płytę i generalnie nie powinno być problemów z wymianą na nowy egzemplarz, ale trochę się obawiam, że nowa będzie miała to samo.
Trochę szczegółów odnośnie sprzętu:
CPU - C2D E8200
RAM - Geil Black Dragon 2x2GB (CL5)
VGA - ASUS GF7900GT
HDD - Samsung 400GB + 2x500GB R0
DVDRW, DVD-ROM.

  1. Dziękuję wszystkim za pomoc. , ligand17 1/02/08 11:56
    ASUS właśnie wydał nową wersję BIOSu dla płyty P5E, opartej na tym samym layout'cie, który rozwiązuje ten problem. Więc należy się spodziewać, że niebawem pokaże się również dla Maximusa.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL