|
TwojePC.pl © 2001 - 2025
|
 |
A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć |
 |
| |
|
[FOTO] Stabilizacja optyczna & stabilizacja , Portal 11/03/08 20:25 Witajcie
Mam do Was pytanko odnosnie stabilizacji w aparatach cyfrowych (kompakty/hybrydy). Zauwazylem ze czasami w opisie jest napisane stabilizacja optyczna a czasami tylko slowo "stabilizacja".
Czy sa jakies dwa rodzaje stabilizacji w tych kompaktach/hybrydach , czy porostu np z lenistwa ktos nie dopisalas ze stabilizacja optyczna a tylko slowo stabilizacja- hmmm , kubazzz 11/03/08 20:28
są dwa rodzaje:
stabilizacja układu optycznego i stabilizacja matrycy.
ale raczej nie bazowałbym na tych hasłach co podałeś bo niekoniecznie musi jednakowa zależność zawsze..SM-S908 - No właśnie , Marcinex 11/03/08 20:47
daj model aparatu to sie zobaczy co i jak :)Nie ma piekła poza tym światem, on nim
jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
on nim jest!
- Często producenci stabilizacją nazywają także zwiększenie ISO ;) , rzymo 11/03/08 20:45
No i występuje jeszcze cyfrowa - wykorzystywane są nadmiarowe piksele matrycy.
Tak więc przed zakupem dowiedziałbym się dokładnie jaki to jest dokładnie rodzaj stabilizacji ;)... ITX ... - Eee? , Marcinex 11/03/08 20:46
W życiu o tym nie słyszałem - jakieś szczegóły proszę.Nie ma piekła poza tym światem, on nim
jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
on nim jest! - hmm , bartek_mi 11/03/08 20:49
fujidzisiaj jest jutrzejszym wczoraj - to się , j23 11/03/08 20:54
lepiej nie chwal brakiem słuchu... ;-)Dumny nosiciel moherowego beretu!
Me gustan tomar mis copas
Żubrówka es lo mejor! - Się nie chwalę ;) , Marcinex 11/03/08 21:16
ale cyfrowa stabilizacja to jak cyfrowy zoom - kicha ma maksa albo i dno dna.. :) Nikt poważny nie bierze tego pod uwagę.Nie ma piekła poza tym światem, on nim
jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
on nim jest!
- Fakt, cyfrowa to 4 rodzaj, ale w aparatach nie występuje, , j23 11/03/08 21:04
tylko w kamerach video o małej rozdzielczości: przy większej procek nie wyrobiłby z obliczeniami.Dumny nosiciel moherowego beretu!
Me gustan tomar mis copas
Żubrówka es lo mejor! - Z tego co wiem występuje - bodajże BenQ i ich stabilizacja ASR , rzymo 11/03/08 21:27
(nie jestem 100% pewny - do ewentualnego sprawdzenia ;) )... ITX ...
- Są trzy rodzaje: , j23 11/03/08 20:53
-ściema czyli "elektroniczna" (skracanie czasów ekspozycji + podbijanie ISO)
-stabilizacja matrycy (np. w lustrzankach ze stabilizacją w korpusie), wadą jest skakanie obrazu w wizjerze i gorzej sprawdza się z tele (ale lepiej przy szerokokątnych)
-stabilizacja układu optycznego (czyli w lustrzankach obiektywy ze stabilizacją): nie skacze obraz w wizjerze, dobrze dobrana do obiektywu, lepsza przy tele, ale droższe obiektywy i trudności przy szerokim kącie (z uwagi na rozmiar obiektywu: jasność i wymiary).
W kompaktach, zwłaszcza tych bez wizjera optycznego, nie ma raczej większych różnic między stabilizacją układu optycznego a stabilizacją matrycy. Sprawdzaj dokładnie co mają na myśli pod pojęciem stabilizacja, bo jeśli to elektroniczna, to jak napisałem, jest to ściema bez zastosowań praktycznych-lepiej samemu, ze świadomością ograniczeń typu tragiczna jakość, podnieść ISO i skrócić ekspozycję...Dumny nosiciel moherowego beretu!
Me gustan tomar mis copas
Żubrówka es lo mejor! - update , Kenny 11/03/08 21:24
Twoj drugi punkt, stabilizacja matrycy, nie oznacza, ze podczas kadrowania nie ma stabilizacji - w moim aparacie ustawiam czy ma byc stabilizacja tyko podczas Ekspozycji czy ma ją również przenieść na Wizjer i kadrowanie..:Pozdrowienia:. - Przeczytaj 2x i się zastanów nim coś odpowiesz: , j23 11/03/08 21:31
napisałem, że w przypadku kompaktów bez wizjera optycznego nie ma większych różnic.
Chętnie natomiast zobaczę Twój aparat, który stabilizację matrycy przenosi na wizjer OPTYCZNY (a nie elektroniczny) np. w lustrzance, albo lunetkowy w kompakcie - to musi chyba być jakaś przełomowa konstrukcja na skalę światową... ;-)Dumny nosiciel moherowego beretu!
Me gustan tomar mis copas
Żubrówka es lo mejor! - no oczywiscie, ze na EVF , Kenny 11/03/08 21:38
o czym tez nie wspomniales, piszac ogolnikowo - stab. matrycy = brak stabilizacji kadrowania.:Pozdrowienia:.
- Miszczu, co to znaczy sportowy samochód , McIsland 12/03/08 00:16
bom ciekaw nadal...GTD ... - Pewno jakiś , , , 12/03/08 00:47
kjsowy bzyczek - napisać można to samo co o Koenigseggu jeśli chodzi o jazdę po mieście.* , , *
|
|
|
|
 |
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2025, TwojePC.PL |
 |
|
|
|