Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 10:37
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » 247 10:12
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24

 Dzisiaj przeczytano
 57432 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Linux + serwer / Zmiana płyty i firmware'u - nie startuje 'eth0' ;/ , Jaceqp 17/03/08 00:40
Siema...

Na skutek usterki serwis wymieniał płytę w HP ProLiant ML350. Przy okazji zaktualizowano firmware (tylko dla k.sieciowej).

Odpalenie systemu (Debian 4.0 Etch) i okazuje się, że przestał się podnosić interfejs eth0. Tzn wstępna inicjalizacja podczas ładowania przebiega pomyślnie, natomiast po załadowaniu polecenie 'ifconfig' zwraca np. tylko:

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
...

A powinno być np:
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:20:ED:44:83:CF
inet addr:10.11.11.20 Bcast:10.255.255.255 Mask:255.255.255.0
(...)
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
(...)

Polecenie: lspci|grep Ethernet pokazuje/wykrywa k.sieciową. Ręczna inicjalizacja sieciówki też nic nie zmienia...
Nie ma też znaczenia sposób ustalania IP'ów (static/dhcp).

Jakieś pomysły? Czy jedynym wyjściem może być reinstalka?

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. .:. , Shneider 17/03/08 01:19
    czy k sieciowa jest identyczna?

    jak nie to popraw alias dla nowej i bedzie smigac.

    .:: Live at Trance Energy ::.

  2. a wpisz ifconfig -a , RusH 17/03/08 05:52
    bo pewnie debianek przydzielil jej eth1 :)

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

    1. hehe... , Jaceqp 17/03/08 16:59
      ... banalne ale szybko bym na to nie wpadł...

      Dzięx

      PS. Odpowiednie poprawki w 'interfaces' i hula...

      R7-3700x/32GB/R6800 16GB

      1. no problem , RusH 17/03/08 20:02
        FA na 150zl netto :P

        I fix shit
        http://raszpl.blogspot.com/

      2. żeby było po bożemu , kicior 17/03/08 21:06
        to pasowałoby wywalić odpowiednie linijki z /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules (lub analogicznego zaleznie od dystrybucji) i wtedy udev od nowa przydzieli nazwy interfejsów. Albo zmienić w tym pliku eth1 z powrotem na eth0.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL