Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19

 Dzisiaj przeczytano
 69663 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Wcięło wolne miejsce na dysku. , petrumi 18/03/08 22:47
witam, mam dysk w laptopie 112GB. Po zsumowaniu wszystkich katalogów w total commanderze wyszło, że zajmują ok 40GB. Wolnego miejsca jest ok 18GB. Pytanie - GDZIE RESZTA?

Mam zaznaczone wyświetlanie plików ukrytych.

  1. hmmm , PaszkfiL 18/03/08 22:48
    scandisk, hibernacja, ukryta partycja 'backupowa' ?

    o([-_-])o ..::Love::BaSS::..

  2. partition magic , mareczek56436 19/03/08 10:07
    Prawym przyciskiem na moj komputer/zarzadzaj a nastepnie 'zarzadzanie dyskami' tam powinny sie wyswietlic partycje. Jak nie to programem 'partition magic'

  3. piszac dysk masz na mysli to co pokazuje windows czy to co pisze na dysku lub pokazuje bio , ptoki 19/03/08 12:14
    Do tego sobie sprawdz czy masz duzo smieci w System Volume Information czy podobnych katalogach bo poziom pytania sugeruje ze jestes windowsiarz.

    Obadaj sobie ile masz ustawionego miejsca na kosz i na odzyskiwanie systemu...

    1. napisałem , petrumi 19/03/08 13:58
      że mam włączone wyświetlanie ukrytych plików. Tym samym widziałem, że System Volume Information zajmuje 0 KB, a resztę śmieci skasowałem wcześniej CCleanerem.

      1. przywracanie raczej zajmuję więcej , Master/Pentium 19/03/08 15:24
        chyba za wyłączyłeś całkowicie.
        Sprawdź czy możesz zajrzeć do środka System Volume Information a dowiesz się czemu wyświetla 0B.

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

        1. walczę dalej , petrumi 19/03/08 23:29
          dysk 120GB podzielony jest na dwie partycje: widoczna 107GB NTFS i ukrytą 4GB. To wiedziałem wcześniej. Wyłączyłem przywracania systemu i nic nie przebyło. Scandisk zapuszczony spod Windows oraz przed uruchomieniem. Zero błędów. Zero wirusów (KIS 6.0). Plik hibernacji (której nie chcę wyłączyć) to 2GB. Kosz wyłączony. Pagefile 2GB. Wszystkie pliki i katalogi na C: (wraz z ukrytymi) to 46GB, wolne 14 - gdzie >40 ???

          Pamiętam, że kiedyś były na bank. Porównuje ilość danych, które mogłem sobie ściągnać na dysk, przed przegraniem na USB. Już ręce opdadają ;)

        2. System Volume Information , petrumi 19/03/08 23:30
          do tego nie można wejść.

          1. udało się , petrumi 20/03/08 00:09
            niewiele tam kb znalazłem

      2. zrob tak jak sugeruje Master/Pentium , ptoki 19/03/08 17:00
        Dodatkowo przelec dysk scandiskiem tak jak ci radza.
        No i nie napisales czy dysk ma tyle czy partycja na ktorej szukasz miejsca.
        We wlasciwosciach dyska widac jak na dloni tyle zajetego a tyle wolnego.

        Zaznacz caly katalog glowny na dysku i daj wlasciwosci. policzy ci ile miejsca na dysku zajmuja pliki (a nie jakiej sa wielkosci). Ludzi ostatnio zapominaja ze i fat32 i ntfs ma cos takiego jak klaster i ze dla duzych dyskow duzo straty jest przy malych plikach ale to inna historia...

  4. już wiem , petrumi 20/03/08 00:37
    lenovo care robił za mnie po cichu, automatycznie backupy za tydzień.... teraz problem z usunięciem zawartości ukrytego katalogu RRbackups. Tylko przez soft lenovo można się dokopać, że jest tam klika backupów ale skasować ich nie można...

    1. wywal to cudo , Master/Pentium 20/03/08 08:03
      ja odinstalowuję klientom (sprzedajemy nieco Lenovo). Więcej problemów niż korzyści.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

      1. rozumiem, że , petrumi 20/03/08 09:06
        jak odinstaluje Lenovo Care to w przyszłości będę mógł zainstalować z recovery Windows? Bo płyty nie mam a system jest zapisany na tej ukrytej partycji. Usunę tylko to oprogramowanie służące do backupowania i stare backupy, ukryte w katalogu RRbackup. Sprawdzę po pracy. Dzięki wszystkim za pomoc.

      2. odzyskałem 50GB :) , petrumi 20/03/08 22:44
        :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL