Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 103048 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Sprzętowy serwer plików- kto pomoże wybrać? , Ramen 27/03/08 22:42
Witam,

Rozważam zakup sprzętowego serwera plików, czegoś, co miałoby 4 dyski spięte w raid10. Pytania:
- czy takie rozwiązanie będzie się sprawdzało przy codziennej pracy z aplikacjami typu RAKSQL itp? Czy będzie to rozwiązanie wolniejsze lub szybsze od standardowego PC, który pracowałby jako serwer dla Raksa (w tej chwili P4 z 512mb ram i HDD 120gb)?
- serwer ma porty LAN 10/100/1gb- czy przesył w trybie 100mb zapewni wystarczającą przepustowość dla komfortowej pracy dla 3-6 użytkowników korzystających jednocześnie z baz Raksa? Czy trzaskać wszystko już na 1gb?
- czy możecie polecić jakieś konkretne serwery (tylko sprawdzane organoleptycznie) ew. ostrzec?

Proszę o sugestie, ew może inne rozwiązania, które mogły by rozwiązać problem z automatycznym backupem danych księgowych oraz prędkością działania wszystkich kompów pracujących w sieci, a korzystających z zasobów serwera.

Tu był podpis

  1. ja uzywam , Tomasz 28/03/08 00:49
    storage od intela. zwroc uwage jak dane ustrojstwo jest widziane w sieci i jakie uprawnienia mozesz nadac folderom. to cos bedzie wpiete w domene czy jako udzial z logowaniem windows?

    https://www.siepomaga.pl/milosz-mosko

  2. pomierz sobie obciążenia transferu , Master/Pentium 28/03/08 11:15
    choćby menadżerem zadań.
    Jeśli po zsumowaniu wyjdzie ci więcej niz 80% pasma to 1 GB się przyda. Kompromis to switch asymetryczny. Kompy idą po 100 a uplink do serwera po 1000. Rozwiązanie takie spokojnie starcza na pracę przy 15GB bazie w Oraclu.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL