Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Zbyl 07:46

 Dzisiaj przeczytano
 46366 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] Dobry klej do 'kruchego' plastiku , zielnet 14/04/08 08:44
Musze posklejać dość kruchy ale mocny plastik - dokładnie część obiektywu od aparatu. Jest to plastik dość mocny ale i chyba kruchy. Odpadają na pewno jakieś kropelki itp. bo raczej tego nie wytrzymają ( obiektyw waży dobre 300 g) więc spoina musi być wytrzymała a dodatkowo na tyle mała aby nie zmienić rozmiarów końcowych sklejanych części :(
Może ktoś miał podobny problem lub jest tu jakiś modelarz i podpowie rozwiązanie , NAZWĘ kleju ?

  1. Może jakiś , Marcinex 14/04/08 09:34
    epoksydowy - Poxipol? Albo jakiś klej rozpuszczalnikowy.

    Nie ma piekła poza tym światem, on nim
    jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
    on nim jest!

    1. Popatrz , Marcinex 14/04/08 09:35
      też tutaj:
      http://www.mojehobby.pl/...pa_p=9&kateg=763199

      Nie ma piekła poza tym światem, on nim
      jest, nie ma diabła poza człowiekiem,
      on nim jest!

    2. Poxipolu nie polecam , zartie 14/04/08 11:50
      Tragiczna adhezja do powierzchni.

      Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

      1. kurcze , zielnet 15/04/08 09:24
        właśnie do tego miałem najbliżej, może jak trochę pozdzieram boki papierem ściernym to przyłapie ?

        1. Podpiłować zawsze zdążysz , zartie 16/04/08 12:31
          Ja bym zaczął od jakiegoś kleju, który tworzy spoiny o minimalnej grubości - cyjanoakrylowe nie są złe, ale muszą być świeże. Nie Kropelka z kiosku, która leżała pół roku albo dłużej za szybą. Jeżeli widać wyraźną szparę poszukaj czegoś gęstszego, ew. cyjanoakrylowego z wypełniaczem.

          Jeśli się nie uda masz drugą szansę - wtedy przetrzesz krawędzie papierem ściernym i spróbujesz epoksydowym.
          Jeśli masz możliwość poszukaj klejów przemysłowych, pogadaj też z modelarzami.

          Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

          1. PS. Nie ma nigdzie oznaczenia, co to za tworzywo? , zartie 16/04/08 12:43
            Są tworzywa, które wymagają specjalnego kleju i aktywatora :-(
            Możesz w miejscu pęknięcia "nadlepić" trochę kleju na powierzchni? Wtedy klej epoksydowy dobrze by trzymał, a dodatkowo można by w nim zatopić kawałek tkaniny szklanej.

            Gdybym dostawał złotówkę za każde przekleństwo pod adresem Microsoftu już dawno byłbym milionerem

  2. Stosujemy LOCTITE 406 , Dhoine 14/04/08 14:30
    ale jak poczytasz o innych, to moze znajdziesz lepszy model:

    http://www.loctite-kleje.pl/...tm&ramka=glowna

  3. Niech zgadne , Thadeus 14/04/08 18:55
    ulamal sie bagnet super wypsionego obiektywu canona? :D



    Kumpel sklejal oslone przeciwsloneczna od nikkora 70-300 ktora zaliczyla upadek na nia calosci sprzetu z 2m :D - jak go zobacze to zapytam czego uzyl

    ...

    1. nikona , zielnet 15/04/08 09:22
      dokładnie część ochraniająca soczewki (ta ostatnia) i poleciały gwinty mocujące bagnet ( ten na szczęście metalowy :) , a ze to 28-105/f 2.8 to ratuje :)

  4. znalazłem jeszcze takie cos , zielnet 15/04/08 09:26
    "J-B Weld czyli spawanie na zimno" - jak tekst z teleshopu :) zresztą produkt też genialny :) ale nie wiem czy warto

    http://allegro.pl/...z_usa_klej_nawet_halogen.html

    może ktoś już tego używał ??

    1. zwykly klej epoksydowy , Thadeus 27/04/08 23:06
      kup sobie distal za 5 zeta bedzie to samo

      ...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL