Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Nihilist 15:45
 » elliot_pl 15:45
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22
 » Kenny 15:21
 » AdiQ 15:16
 » KHot 15:12
 » Holyboy 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04
 » grubas 15:00
 » leosh 14:55
 » rooter666 14:55
 » Pietka 14:49
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38

 Dzisiaj przeczytano
 84946 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Dylemat: cicho i wydajnie - da radę na AC? , petrumi 18/04/08 18:32
witam.
zmieniłem chłodzenie z GeminII na Ultrę-120. To podobno jeden z najwydajniejszych cooler na CPU. Przy okazji skręciłem wentyle w obudowie na 1000rpm to wtedy jest cichu. Dałem ognia na 1,46V i mam 70 stopni pod dwóch godzinach orthosa (prorytet 9). Czy da się żyć z taką temperaturą (2-4 godzinne sesje w grach, poza tym komp wyłączony) czy szukać możliwości zbicia kilku stopni (ale przy zachowaniu ciszy). Być może zimniej by było, gdybym Ultrę zamontował pionowo (120mm wiatrak przedmuchiwałby przez nią powietrze w stronę wentyla na tyle obudowy). Obecnie jest poziomo bo tylko tak pasuje po założeniu na NB Thermalright 05) i moim zdanie jest niekorzystanie, bo zaciąga ciepłe powietrze z okolic kart graficznych i NB).
Na wodne jeszcze sie nie mogę zmusić. Tak z ciekawości - jakie można osiągnąć resultaty przy zachowianiu cichego chłodznia?

  1. powiedz mi jak wypadal , zgf1 18/04/08 18:41
    GeminII w porownaniu z tym co masz teraz? Ja mam Infinity i pracuje mi pasywnie, ale chce zamienic na GeminII z tego powodu, ze z Infinity nie zamyka mi sie obudowa...

    Jesli chodzi o temp to spokojnie, przeciez w grach takiej temp jak podczas obciazenia Orthosem nie uzyskasz... 70 troszke duzo ja przy 2700MHz 1.375V i prawie pasywnej Infinity mam 65C (e2140).

    Leave me alone I know what I'm doing!

    1. mam obudowę Coolermaster 690 , petrumi 18/04/08 18:50
      w której można zamontować ponad 7 wentyli. Gemini chłodzi dobrze okolice CPU ale utrudnia dostęp do płyty po zamontowaniu. Jak miałem na niej 2xNoctua 1200 i wyniki porównywalne (z tego co pamiętam). Także rewelacji nie ma , chociaż w różnych testach różnica pomiędzy Gemini na Ultrą wynosiła >10 stopni. Być może coś źle jeszcze z cyrkulacją w mojej budzie albo to po prostu efekt tego, że skręciłem wentyle.

      U mnie na 6850 @ 3,6Ghz i ~1.46V, przy 5xNoctua@100rpm mam 42-44 na rdzeniach pod Windows i 70 po katowaniu. Ale Asus p5N32-3 sli bardo się grzeje i dodatkowo dochodzą dwa GTS. Dlatego w środku piekarnik ...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL