Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Zbyl 07:46

 Dzisiaj przeczytano
 46194 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

pomoc w OpenOffice i calc , Deus ex machine 15/05/08 21:53
dawno w tym nic nie robilem.
Problem jest taki, trzy kolumny:
1 - data (dd-mm-yyyy) - daty z zakresu kilku lat, niektore sie powtarzaja
2 - jakis ciag tekstowy, czesto sie powtarzaja
3 - kwota jako sama liczba (np. 10000,00)

wierszy kolo 1k

jakimi funkcjami zrobic -
1. zestawienie kwota z rozbiciem dla miesiecy
2. rozbiciem na lata
3. rozbiciem na nazwy

nawet nie wiem gdzie szukac, a czas tez zbyt wiele nie mam

"Uti non Abuti"

  1. hmm , waski 15/05/08 22:12
    Niedawno o cos podobnego poprosila mnie kolezanka...

    Troche posiedzialem, nawet napisalem jakies smieszne makra w excelu - nawet toto dzialalo jak sprawdzalem dla kilkuset wierszy. Okazalo sie jednak, ze wierszy jest kilkanascie tysiecy i excel (a raczej moje rozwiazanie) wymieka :P

    Takze mysle, ze moge polecic to co wtedy na szybko zrobilem:
    - zainstalowalem wampa (pierwsza lepsza baza z interfejsem czyli mysql + phpmyadmin)
    http://www.en.wampserver.com/download.php
    - zaimportowalem dane do bazy
    - dane wybralem zapytaniem sql i juz :]

    Zapytanka w Twoim przypadku beda banalne, typu 'select sum(kwota) group by lower(nazwa)' takze imho lepsze to niz babranie sie w excelu lub co gorsza w oo :)

    SNAFU
    Situation Normal, All Fucked Up

    1. e jakbym mogl to mysql zrobic to by nie bylo , Deus ex machine 15/05/08 22:18
      problemu .)
      w tym sek, ze musze to zrobic w OO. Takie zadanko ma moja kobieta do zrobienia i musze jej to pozniej wytlumaczyc.

      "Uti non Abuti"

      1. uuu , waski 15/05/08 22:25
        Juz mialem pisac, ze w sumie to sie nudze i takie cos to moge zrobic na poczekaniu... Ale az tak sie nie nudze zeby specjalnie instalowac oo i jeszcze z nim walczyc ;)

        Powodzenia!

        SNAFU
        Situation Normal, All Fucked Up

        1. mam tylko nadzieje, ze da sie to zrobic , Deus ex machine 15/05/08 22:33
          zwyklymi fukcjami, a nie jakies makra trzaskac .) Wlasnie wertuje forum OO.

          "Uti non Abuti"

  2. Tabela przestawna powinna wystarczyć , KHot 16/05/08 11:24
    W Calcu ukrywa się w menu Dane pod nazwą Pilot danych.

    Pozdrawiam
    KHot

  3. no rozwiazalem to tak , Deus ex machine 16/05/08 12:07
    dla nazwy:
    dane->filtrowanie -> standardowe
    wybieram filtrowanie po nazwie rozne od niepustych, bez powtorzen i z kopiowanien do osobnej kolumny

    a pozniej na tej kolumnie suma.jezeli

    dla daty:
    biore pierwsza date, kopiuje do osobnej kolumny, wypelniam seria w dol, z okresem 1 miesiaca lub roku, a pozniej funkcja macierzowa
    =SUMA(($A$2:$A$1000>=K2)*($A$2:$A$1000<K3)*$C$2:$C$1000)
    z zalozeniem ze w K2 mam date od, a w K3 date do

    i zatrybilo .)

    ogolnie ciezko jest sie przestawic na ta logike arkuszy kalkulacyjnych

    "Uti non Abuti"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL