Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Artaa 10:37
 » ziemoone 10:17
 » nth4 10:16
 » 247 10:12
 » ToM78 10:11
 » PeKa 10:09
 » Kenny 10:05
 » Pietka 10:03
 » leosh 09:52
 » Demo 09:52
 » Bonifacyz 09:50
 » jablo 09:48
 » Hamsterek 09:38
 » NimnuL 09:38
 » Wedrowiec 09:36
 » Ament 09:34
 » KHot 09:31
 » emigrus 09:30
 » bmiluch 09:29
 » Menah 09:24

 Dzisiaj przeczytano
 57413 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Kilka systemow operacyjnych - problem , PitBull_bb 19/07/08 13:57
Witam
Mam taki o to problem: mialem zainstalowanego win XP na jednym dysku, po jakims czasie stwiedzilem, ze dokupie dysk i na nim sobie zainstaluje czystego XP, a tamtego zostawie do czasu, az wszystko sobie ustawie na tym "czystym" (na wszelki wypadek jakbym jakis dokumentow czy cos zapomnial).
Problem pojawil sie w momencie, gdy chcialem pozbyc sie tego starego...gdyz dysk jest ustawiony jako systemowy i oczywiscie sformatowac sie nie da, wiec stwierdzilem, ze sprobuje usunac poprostu tą zawadzającą partycje narzedziem, ktore uruchamia sie przy instalacji systemu...
I tu dopiero byla d.. zbita, gdyz wtedy ten drugi system w ogole nei chcial wystartowac, probowalem sie ratowac BOOTCFG, ale caly czas mi jakies bledy wyskakiwaly.
Uruchomilem go spowrotem, gdy spowrotem stworzylem partycje i po raz kolejny zainstalowalem tam system i tym samym wrocilem do puktu wyjscia...
Wydaje mi sie, ze problem tkwi w polozeniu pliku boot.ini tylko jak temu xp, ktorego obecnie uzywam wytlumaczyc ze to on ma byc nadrzedny i tamtego sie pozbyc ?
Albo jak sie pozbyc statusu partycji "system" i przypisac go do innej ?

Za wszelka pomoc bede wdzieczny.

Pozdrawiam.

Aha dodam jeszcze, ze ostatnio zachcialo mi sie Visty i tez stoi na osobnej partycji i ma swoj "bootscreen" ze tak powiem.

  1. pierwsza rzecz która zrobiłeś źle to , john565 19/07/08 18:11
    instalacja nowego systemu podczas gdy stary dysk był podłączony. I wydaje mi się że dopóki nie przeinstalujesz Windowsa tylko na podłączonym nowym dysku cuda wianki będą się dziać nadal

    f*ck

  2. spróbuj go naprawic , MatiZ 20/07/08 15:25
    a zle zrobiles bo plik bootowalny jest na starym dysku i z niego mogles wybrac ktorego windowsa chcesz odpalic...

    Meet me after midnight #Farcry

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL