Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » Armitage 07:33
 » ngP 07:29

 Dzisiaj przeczytano
 44984 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] co prawo nakazuje robić ze zwłokami ateistom? , Demo 4/08/08 16:41
dajmy na to jestem sobie takim ateistą, i nie życzę sobie, abym po śmierci był chowany wg. obrządku chrześcijańskiego, satanistycznego, buddyjskiego czy jakiegoś tam indiańskiego. Co polskie prawo nakazuje wobec tego zrobić ze zwłokami?

napisalbym swoj config,ale sie nie
zmiescil:(

  1. zjeść rodzinie? , acd 4/08/08 16:48
    A tak poważnie,
    to nie ma chyba regulacji prawnej dot. tej kwestii

    >>> We are The BOARD. Resistance
    is futile.<<<

    1. a jednak nie , acd 4/08/08 16:52
      w każdej gminny powinien być cmentarz komunalny (zarządzany przez gminę), na którym po prostu chowa się zmarłych do ziemi (bez żadnych obrządków)

      >>> We are The BOARD. Resistance
      is futile.<<<

  2. utylizacja , kubazzz 4/08/08 16:50
    zawsze możliwa.

    SM-S908

    1. Najlepiej... , bier 4/08/08 19:15
      to sam się zutylizuj.

      bier

      1. czemu, jakas alternatywa dla spopielenia/nawożenia gleby , john565 4/08/08 20:02
        123

        f*ck

  3. pogrzeb "cywilny" , siarenka 4/08/08 18:29
    na cmentarzu komunalnym, bez księdza, cały obrządek bez mszy - gosciu (tak jak przy ślubie cywilnym) może powspominać itp...
    byłam, widziałam ..

  4. pogrzebac , Grocal 4/08/08 19:10
    ...

    Na pewno, na razie, w ogóle...
    Naprawdę, naprzeciwko, stąd...
    Ortografia nie gryzie!

  5. kumpel z pracy trzyma swoich ś.p. rodziców na strychu , DrLamok 4/08/08 20:13
    w Uk bardzo często kremują zwłoki, pakują do urny i możesz sobie trzymać pozostałości bliskiej Ci osoby w domu na półce..

    kumpel tak właśnie trzymał.. przestawiał z miejsca na miejsce.. i w końcu urny wylądowały na strychu gdzie sobie podobno leżakują od prawie 10 lat.

    co kraj to obyczaj

  6. mozesz pojsc do ziemi, do spalenia (i urny) lub zatopic w morzu , Iza WGK 5/08/08 00:33
    inaczej sie nie da. Nie mozna przetrzymywac w domu w urnie czy rozsypac na dzialce.

    Sluby tez sa cywilne ... ale fakt ze zwyklych pogrzebow "cywilnych" na komunalnych jak na lekarstwo. Raczej dlatego ze to rodzina robi :)) a ty juz nie masz za duzo do gadania. No i oszczednosci ... pewnie wiekszosc ma 1 grob na kilka osob na katolickim.

    How fortunate the man with none ...

    1. w morzu to niebardzo , Chrisu 5/08/08 18:51
      niedawno czytalem o gosciu ktory tak zrobil i teraz ma wyrok.

      /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

      1. mozna w morzu, ale nie samowolnie , Iza WGK 6/08/08 14:24
        Po kremacji
        "Ustawa z 1999 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych zezwala też na rozsypanie bądź zatopienie urny z prochami w morzu. Bliscy zmarłego otrzymują od kapitana zaświadczenie o dokładnym miejscu pochówku. "

        http://www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,1327

        How fortunate the man with none ...

  7. a co prawdziwego ateiste moze obchodzic , Maners 5/08/08 04:46
    w jaki sposob zostal pochowany?

    1. czekałem na to pytanie , Master/Pentium 5/08/08 08:42
      Faktycznie jest jak najbardziej na miejscu.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

    2. no może mieć np. jakieś swoje pragnienia... , Demo 6/08/08 19:39
      typu być ususzonym na słońcu na trzepaku za domem :)

      napisalbym swoj config,ale sie nie
      zmiescil:(

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL