Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Bonifacyz 19:51
 » MARtiuS 19:47
 » LooKAS 19:41
 » cVas 19:37
 » zibi13 19:35
 » Promilus 19:31
 » DYD 19:30
 » Kenny 19:26
 » Conan Bar 19:25
 » Fl@sh 19:23
 » Flo 19:17
 » piszczyk 19:15
 » Liu CAs 19:09
 » Mariosti 19:08
 » bajbusek 19:07
 » Sherif 19:03
 » slanter 18:59
 » PCCPU 18:54
 » Kosiarz 18:53
 » Pietka 18:48

 Dzisiaj przeczytano
 68022 postów,
 wczoraj 22848

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

"Your privacy is in a danger" - problem , irbar 8/08/08 16:34
Mam problem z tym ustrojstwem. Pracuję w dziale, którego pracownicy niewiele mają wspólnego z informatyką (poza używaniem Worda, sporadycznie Excela oraz internetu) na dodatek poza mną same kobiety bez jakiejś nadzwyczajnej wiedzy informatycznej. Ja się znalazłem tu przez jakieś dziwne zrządzenie losu, a że mam blade pojęcie o komputerach, to jak coś się stanie - mnie wzywają jako pierwszego (czas reakcji informatyka = kilka dni ;) )
Sprawa wygląda tak: jedna z białogłów "coś" zrobiła. Z jej opisu dowiedziałem się, że pojawił się jakiś monit, coś nacisnęła (bo po co czytać ostrzeżernia i zastanawiać się jaką opcję wybrać) i nagle monitor kilka razy zamrugał, kilka ikon poznikało - w ich miejsce pojawiły się jakieś odnośniki do stron www, czerwone tło z logo biohazard i napisem "Your privacy is in a danger". Dziesiątki monitów o zagrożeniu wirusami, głupiejący IE, brak dostępu do panelu sterowania i do lokalnych dysków twardych. zdążyłem wyszukać nieco informacji na ten temat i lekarstwem wydawał się być Adware Away, ale nie mogłem go zainstalować. W sumie nic nie mogę zainstalować. Chciałem sprawdzić HJT, ale nagle się wszystko zawiesiło a po restartach komp nie wstaje. Czy np Hiren's sobie może z tym poradzić? A może jest jakiś inny skuteczny sposób? Wydaje mi się, że jedyny dostęp do zasobów kompa to z bootowalnego CD.

[Admin: Skasowano]

  1. pomógłby ComboFix , Pietka 8/08/08 16:58
    ale nie wiem czy jest na jakimś live cd :-(

    1. i pomógł... , irbar 11/08/08 13:51
      udało mi się uruchomić komputer (trwało to co prawda kilkanaście minut, ale zaskoczył) i uruchomić CF. Przystąpił do naprawy i w zasadzie od razu wszystko załatwił. Potem tylko kosmetyka i kontrolne sprawdzanie.
      Dzięki za naprowadzenie na właściwy trop :)

      [Admin: Skasowano]

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL