Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Demo 13:54
 » KHot 13:52
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29

 Dzisiaj przeczytano
 73206 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

win2k3 server - jak dodać licencje dostępowe po instalacji? , Jaceqp 10/08/08 08:52
Siema.

Chodzi o to, że w trakcie instalacji nie dokonywano wprowadzania ilości licencji dostępowych (CAL).

W jaki sposób dodać wymagane 10 licencji po zakończeniu instalacji - nie chodzi o licencje terminalowe a o dostępowe na ilość jednoczesnych połączeń.

R7-3700x/32GB/R6800 16GB

  1. dodajemy , rkowalcz 11/08/08 12:09
    w Panel sterowania -> Licencjonowanie
    Ale chyba nie trzeba ich dodawać tylko mieć w razie kontroli (Ja ich nie dodawałem). Dodawać trzeba licencje terminalowe.

    1. ale... , Jaceqp 12/08/08 17:52
      ... podczas instalacji można przecież podać ilość dodatkowych licencji na serwer/na klienta...

      Domyślnie serwer ma ileś tam tych jednoczesnych połączeń - jak chcemy dodać to się podaje - np. 10, 15...

      Nie mówię tu o wprowadzaniu np. wg nr.seryjnych do licencji dostępowych.

      R7-3700x/32GB/R6800 16GB

      1. sam serwer , rkowalcz 12/08/08 20:15
        ma 5 licencji, ale gdzieś czytałem że były problemy z rozróżnieniem licencji na na urządzenia, a na użytkownika i nie ma znaczenia dla samego działania serwera (liczby połączeń) czy wprowadzimy CAL-e czy nie. Ma znaczenie tylko dla usług terminalowych, które bez dodania do licencji nie pozwolą na większą liczbę połączeń. Ja mam 20 nie dodanych CAL-i i 18 urządzeń i serwer nie informuje mnie że jest za mało licencji. Czyli te cale są potrzebne w momencie kontroli, żeby móc udowodnić że legalnie podłączamy daną ilość urządzen/użytkowników.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL