Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 03:16
 » Menah 02:47
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49
 » okobar 23:26
 » acd 23:25
 » ripek 23:24
 » Star Ride 23:23

 Dzisiaj przeczytano
 11329 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Reinstalacja WinXP na stary system - na co uwazac? , pachura 22/08/08 08:33
Czesc,

W celu reanimacji laptopa w ktorym kompletnie rozsypal sie system, chce reinstalowac WinXP "w miejscu" - bez formatowania dysku, nadpisujac stara instalacje. Wydawalo mi sie ze proces powinien byc w miare bezbolesny, ale gdzies przeczytalem notke ze taka reinstalacja powoduje calkowite wykasowanie katalogow C:\WINDOWS (ok), i, co gorsza, C:\Documents and Settings (czego chce uniknac - oszczedzic Moje Dokumenty).

No wiec zapewne tuz przed reinstalacja zrename'uje C:\Documents and Settings i C:\Program Files zeby uniknac ich skasowania. Ale zastanawiam sie, sa jeszcze jakies inne ukryte pulapki? Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze wszystkie zainstalowane programy przestana dzialac, m.in. ze wzgledu na nowy rejestr... robiliscie kiedys taka reinstalke?

Dzieki!

  1. z tego co zrozumiałem , piotrszach 22/08/08 08:47
    to chcesz "pokryć" stary sytem nowym. Kilka razy robiłem tym sposobem (w zasadzie unikam tego). Programy powinny właśnie działać bez problemu, po to jest chyba właśnie ten typ instalacji. Co do folderu "Moje dokumenty" itp, to chyba też powinny zostać, ale tego nie jestem pewien na 100%.

  2. robiłem , Artaa 22/08/08 09:09
    nic nie zginęło ;-)

    ale to nie jest dobre rozwiązanie lepiej zgrać to co trzeba z proflu usera
    poczta, adress book, dokumenty , ulubione itp i postawić XP SP3 od nowa

  3. robiłem, nic nie zginęło , Lysy 22/08/08 11:18
    niestety część programów wymagała reinstalacji. Dla pewności możesz zrobić sobie kopię rejestru, moich dokumentów i poczty.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL