Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Majster 09:22
 » jablo 09:17
 » Kenny 09:09
 » Hitman 09:07
 » leosh 09:04
 » Artaa 09:04
 » cVas 09:02
 » KHot 08:56
 » Syzyf 08:55
 » etranger 08:54
 » GLI 08:44
 » Kraszan 08:40
 » Paweł27 08:33
 » Yooras 08:30
 » Fl@sh 08:22
 » luckyluc 08:21
 » Promilus 08:17
 » DJopek 08:11
 » ini1 08:09
 » rooter666 07:57

 Dzisiaj przeczytano
 29966 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak podłączyć 3 dyski? , Maniek133 28/08/08 19:31
Witam.
Szukam pomysłow w jaki sposób mogę podłączyć 3 dyski twarde. Dyski mają po 80GB każdy i są takie same. Do tej pory działały w RAID0 ale teraz pomyślałem że można by trochę przyspieszyć działanie komputera i podłączyć je inaczej. Szukam pomysłów i propozycji uzasadnionych. Sam mam takie pomysły:

1. Dwa dyski w RAID0 na nich system i Program files, 3 dysk osobno z plikiem wymiany i plikami wynikowymi z programjów oraz cashem np Opery.
2. Dysk z systemem pojedynczy, pzostałe dyski w RAID0 z program files i plikiem wymiany,
3. Każdy dysk z osobna 1. system 2. program files 3. plik wymiany,

W grę wchodzi też podział dysków na partycje ale chcę ich mieć jak najmniej. Z góry dzięki za zainteresowanie i pomoc.

  1. A co z reszta konfiga? , Kosiarz 28/08/08 19:44
    No i do czego dokladnie uzywasz tego kompa tez by sie przydalo...

    Moze zaczerpniesz inspiracje, u mnie jest tak:

    2x160GB Raid0 (podzielone na dwa oddzielne z poziomu kontrolera, na kazdym po 1 partycji) - 1# System, programy 2# Gierce

    1x500GB - Emule, Filmy, MP3 (generalnie magazyn)

    Dzieki temu nawet jak mul chodzi pelna para to reszcie nie przeszkadza w niczym.

    Ale urwal...

  2. Bramka nr 2 , 0r8 28/08/08 19:44
    123

  3. reszta konfiguracji , Maniek133 28/08/08 19:55
    Abit Kn9 Ultra
    amd x2 4000+@3GHz
    2 GB RAM
    8800GT 512

    Dodatkowo mam jeszcze 500GB dysku sieciowego więc nie martwię się o utratę plików co potrzeba trzymam tam. Komputer chcę mieć maksymalnie wydajny. Komputera używam głównie do ogólnie pojętego piracenia co wiąże się z częstym rozpakowywaniem, przerabiania filmów (tworzenie dvd, kompresja własnych materiałow), grania we jedną grę :)

  4. sprzedaj, , Tummi 28/08/08 20:36
    kup 640gb na talerzach 320gb. Bedzie szybciej :)

    T.

    www.skocz.pl/uptime :D

  5. IMO nie ma się co bawić , Chrisu 28/08/08 21:48
    tylko jakiś większy zaprząc.

    /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  6. tyle ze mi nie o rozmiar chodzi , Maniek133 28/08/08 21:58
    najchetniej to bym sobie kupił dwa raptory po 36GB, no ale...

    1. Tummi ma rację , 0r8 28/08/08 22:05
      oczywiście. I nie rozchodzi się o rozmiar - ta 640tka będzie szybsza od tych dwóch 80tek w raidzie.

    2. kup dwie jednotalerzowe , Tummi 28/08/08 22:14
      320-tki i w raidzik - duzo szybciej i ciszej bedzie :)
      Miesiac temu sprzedalem 2x80 i 60gb, wiec cos tam wiem :D

      T.

      www.skocz.pl/uptime :D

  7. polacz 3 , laciak88 28/08/08 23:16
    w raid 0

    "To Alcohol! The cause of, and solution to, all of
    life's problems."

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL