Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 09:00
 » PCCPU 08:44
 » Wolf 08:41
 » XepeR 08:39
 » Kenny 08:35
 » ini1 08:33
 » rooter666 08:32
 » DYD 08:28
 » jenot 08:23
 » ligand17 08:20
 » Carat 08:18
 » Dhoine 08:17
 » Tomasz 08:16
 » marek_m 08:13
 » NimnuL 08:10
 » Dexter 08:09
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Zbyl 07:46

 Dzisiaj przeczytano
 46151 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Dziwny problem z wifi - laptop wywala całą sieć , dawidy 4/10/08 17:30
Jest sobie sieć, oparta o router adsl edimax, do niego podłączone 4 komputery po kablu i dwa urządzenia przez wlan. Przychodzę ze swoim laptopem, włączam go i zaczynają się czary. Moj laptop widzi siec, łączy się z nią, podaje hasło i zaczyna się pobieranie adresu sieciowego, które trwa bez końca ..a w tym czasie, na każdym urządzeniu w sieci przestaje działać internet. Muszę wyłączyć laptopa/wifi w laptopie, żeby po jakiejś minucie pozostałe urządzenia uzyskały z powrotem dostęp do internetu. Obstawiam, że coś u mnie jest nie tak, choć wszystkie ustawienia mam na auto/domyślne. Tak się dzieje, kiedy uruchamiam laptopa z windowsem XP.
Jednak na tym samym laptopie mam tez zainstalowaną Vistę. I kiedy odpalam go po tym systemem, ładnie loguje się do sieci i wszystko działa.
Loguję sie z tym samym laptopemm w kilku innych sieciach i jest ok. Tylko w tej jednej takie kwiatki.
Ma ktoś pomysł, gdzie szukać przyczyny? Bo zależy mi, żeby jednak pod XP logował mi się do tej właśnie sieci.

Komputer jest czysty, robaków żadnych nie znalazłem, skanowałem różnym softem. Zmieniałem też sterowniki do karty wlan. Nic nie pomaga :/

102594

  1. Miałem coś podobnego , El Vis 4/10/08 19:26
    Z tym że na routerze WRT54GL. To było tak jak piszesz czary bo ten sam laptop działał ok w innych sieciach a u mnie nie chciał. Problem ustąpił kiedy przypisałem statyczne IP dla komputerów w całej sieci. Problem również ustąpił po zmianie firmware routera na nieoficjalny czyli DD-WRT (z włączonym DHCP).

    I don't suffer from insanity.
    I actually quite enjoy it.

    1. hmmm , dawidy 4/10/08 19:42
      to czemu na tym samym sprzecie pod ale pod vista jest ok?

      to chyba jednak cos innego

      102594

  2. taaa , RusH 4/10/08 19:28
    laptop ma na stale wbity 192.160.0.1 jako IP na wifi, wszystkie pudelka go widza i myla ze jest brama do netu

    I fix shit
    http://raszpl.blogspot.com/

    1. ustawialem ip w lapku na sztywno , dawidy 4/10/08 19:38
      i nic to nie zmienialo

      poza tym na routerze start adresow zaczyna sie od x.x.x.2

      102594

      1. .:. , Shneider 4/10/08 20:01
        uruchom cmd
        ipconfig

        co pisze?

        .:: Live at Trance Energy ::.

        1. a co tam ciekawego moge przeczytac? , dawidy 4/10/08 21:05
          bo teraz nie jestem w tym miejscu, jutro bede

          102594

          1. .:. , Shneider 4/10/08 21:07
            wklej wszystko.

            .:: Live at Trance Energy ::.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL