Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 102228 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Komputer + TV LCD = problem , ligand17 15/10/08 12:13
Mam problem z połączeniem komputera z telewizorem. Na początek garść szczegółów technicznych:
1. komputer: płyta główna na chipsecie AMD780G (Gigabyte)
2. Telewizor: Sharp LC46XL2E
3. Połączenie: HDMI-HDMI (kabel zgodny ze standardem 1.3b)
Teraz objawy: włączam TV, przełączam na odpowiednie HDMI, włączam komputer - wszystko działa, jest 1920x1080 - miód malina. Wyłączam TV (komputer działa), włączam za parę godzin - brak obrazu. TV twierdzi, że odbiera niekompatybilny obraz. Muszę wyłączyć i włączyć komputer i znowu wszystko działa.
Zrobiłem szybki workaround: zmniejszyłem rozdzielczość do 1360x768 i tutaj wszystko działa - ale po ponownym włączeniu TV 1360x768 to maks, jaki mogę otrzymać - próba przełączenia na każdą wyższą rozdzielczość powoduje przełączenie na 800x600.
Macie jakieś sugestie, jak problem rozwiązać?

  1. a karta grafiki jaka??? , ulan 15/10/08 13:44
    na ati pewnie??
    sam mam na nvidii do też sharpa 52lx20e (czyli model niżej bez 100Hz) mam tak podłączone od ponad roku i wsio śmiga...

    pozdr. ułan vel ulan
    "Uwielbiam zapach napalmu
    o poranku..."

    1. Jak napisałem , ligand17 15/10/08 14:00
      AMD780G, czyli Radeon HD3200. Sterowniki dostarczone z płytą, system Vista HP x64

    2. heh , Dabrow 15/10/08 15:14
      ja mam ati i żadnych problemów z TV LCD. Ale ja mam badziewiarskie ati i badziewiarskie LG HDready (-;

      !!!!!TO JEST SPARTA!!!
      !Tu się nic nie zmienia!
      ------dabrow.com------

  2. Wyłącz wygaszacz , Menah 15/10/08 14:02
    i wyłaczanie monitora po okresie bezczynnosci. U mnie (identyczna plyta i TV) po ponownym właczeniu TV nie ma dzwięku. Znalazłem na to programik HDMI reset czy jakoś tak, jak wróce z pracy to go poszukam.

    W sumie to ja nie wierzę w ten internet

    1. hdmion , Menah 15/10/08 14:06
      link do stronki z opisem: thydzik.com/hdmion-a-solution-to-loss-of-dvi-video-epid-signal-on-hd-tvs/
      link do pliku: thydzik.com/hdmiOn/hdmiOn.exe

      W sumie to ja nie wierzę w ten internet

    2. Wyłączony , ligand17 15/10/08 14:10
      Sprawdzę dzisiaj jeszcze ten programik i dam znać.

    3. Sprawdziłem i nadal nic , ligand17 16/10/08 09:15
      Kombinowałem wczoraj z różnymi sterownikami, odświeżaniem, hdmion'em - bezskutecznie.

  3. Problem rozwiązany , ligand17 17/10/08 09:17
    Pomogła... zmiana płyty głównej (na ASUS M3N78-EHM - chipset GF8200). Teraz wszystko śmiga, a płytę na AMD mogę sobie...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL