Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » bmiluch 22:28
 » Fl@sh 22:20
 » ManiusNG 22:12
 » rurecznik 22:01
 » rooter666 21:58
 » Druzil 21:50
 » Markizy 21:48
 » Wedrowiec 21:43
 » DYD 21:41
 » globi-wan 21:35
 » Kraszan 21:30
 » zibi13 21:21
 » Sociu 21:17
 » Majster 21:11
 » JE Jacaw 21:01
 » gigamiki 20:59
 » patinka 20:59
 » Dexter 20:58
 » slanter 20:43
 » Wedelek 20:40

 Dzisiaj przeczytano
 111925 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jaki system Windows 2003 czy 2008? , RyVar72 16/10/08 22:17
Proszę o opinie, gdyby w tej chwili zmieniać system serwera w małej firmie, gdzie obecnie działa Nt 4.0 to jaki system wybrać biorąc pod uwagę wszelkie "za" i "przeciw", m.in. koszty licencji, zaawansowanie, niezawodność, wymagania sprzętowe, łatwość administrowania, przyszłość rozwoju sprzętu i ew. zmianę konfiguracji serwera. Z jednej strony mam nieciekawe doświadczenia z NT 4.0 który obsługuje co najwyżej płyty na Intelu 845, i niestety brak możliwości modernizacji sprzętu i zwiększenia wydajności, wielkość partycji systemowej do 4 GB (po sztuczkach do 8 GB) i najlepiej można by zainwestować w najnowszy system, który będzie dłużej wspierany 2008, z drugiej strony 2003 znam dużo lepiej jak 2008 ale zapewne MS szybciej zakończy dla niego wsparcie jak dla 2008.
Sieć jaka by ew. na tym pracowała to ok 20-30 komputerów na Windows XP Pro (praca w domenie) kilka XP Home i kilka Vista Bussines. Na serwerze baza na Progress 1 GB, dwie bazy na Firebird 2.0 i kilka baz na MSSQL.
Ciekawy jestem Waszych podpowiedzi i opinii.

  1. IHMO to 2003 x64 , Master/Pentium 16/10/08 22:31
    lepiej przetestowany. Chociaż z drugiej strony 2008 ma kilka fajnych bajerów z Visty (i nie mówie tu o UAC :) ). Jak chcesz rozwiązanie przyszłościowe to potestuj sobie 2008 z twoim softem.
    Co do kryteriów to:
    - koszty licencji: brak różnic
    - zaawansowanie: przewaga 2008 ?
    - niezawodność: chyba 2003 jest stabilniejsze, ale mam za mało serwerów z Win aby to ocenić
    - wymagania sprzętowe: 2008 chce więcej pamięci, to chyba nie jest zaskakujące :)
    - łatwość administrowania: 2008 IHMO jest łatwiejszy w administracji
    - przyszłość rozwoju sprzętu: raczej plus dla 2008
    - zmianę konfiguracji serwera: a tego to pewnie nie wie nikt włacznie z tobą :D

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

    1. hmm co do licencji dostępowych dla użytkowników , ulan 17/10/08 09:16
      to podobno jest różnica jednak w cenmie miedzy 2008 a 2003, licencje na 2003 są w tej chwili droższe i to sporo...

      pozdr. ułan vel ulan
      "Uwielbiam zapach napalmu
      o poranku..."

      1. ale na licencjach do 2008 , Master/Pentium 17/10/08 09:35
        można używać 2003. Przynajmniej tak twierdzi logistyka :)

        Nie ma tego złego , co by się w gorsze
        obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
        włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL