Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13

 Dzisiaj przeczytano
 24528 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[PHP+MySQL] jak bezpiecznie połączyć się z bazą na innym serwerze? , kubazzz 12/11/08 19:51
skrypt php chodzi na stronie www.strona.pl
i w zaleznosci od wyborow uzytkownika pobiera dane z bazy MySQL na serwerze strona.pl, albo z bazy na serwerze baza2.pl

Oczywiście wszystko jest legalnie, są hasła i mam dostęp do obu serwerów.
Ale co bym nie zrobił to w przypadku próby połączenia z drugim serwerem dostaje:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'user'@'localhost' (using password: YES) in /connect.php on line 56

SM-S908

  1. ale gdzie masz skrypt? , Wedrowiec 12/11/08 19:55
    na innym serwerze niż strona tak? to nie możesz się przez localhost łączyć tylko musisz adres zewnętrzny podać.

    "Widziałem podręczniki
    Gdzie jest czarno na białym
    Że jesteście po**bani"

  2. no wiem, podaje zewnetrzny , kubazzz 12/11/08 20:25
    mysql_connect("baza2.pl", "user", "haslo");

    SM-S908

    1. a baza2.pl , myszon 12/11/08 20:35
      nie powinna być jakoś skonfigurowana, żeby można było wejść z zewnątrz?

      1. ja nie znaju , kubazzz 12/11/08 20:42
        właśnie, nie wiem, a nie chce tam czegos namieszac.

        SM-S908

        1. spytaj się admina , Wedrowiec 12/11/08 23:43
          czy można się z bazą z zewnątrz łączyć.

          "Widziałem podręczniki
          Gdzie jest czarno na białym
          Że jesteście po**bani"

          1. admin śpi , kubazzz 12/11/08 23:46
            ale ja mam dostęp do serwera, jak to sprawdzić?
            i czy ewentualnie można ustawić, żeby zezwalał na dostęp w jakiś taki sposób, żeby tylko z jednego źródła?

            SM-S908

            1. wejdz na swoj serwer , Deus ex machine 13/11/08 06:26
              tam gdzie masz php i
              mysql -h baza2.pl -u user -phaslo (wg przykladu Twojego) jak sie polaczysz z baza to z mysql na baza2.pl wszystko ok i wina lezy w Twoim skrypcie. Jak nie to user nie ma uprawnien do logowania z zewnatrz.

              "Uti non Abuti"

            2. da się , Wedrowiec 13/11/08 10:10
              na konkretne IP ale to znowu działka admina.

              "Widziałem podręczniki
              Gdzie jest czarno na białym
              Że jesteście po**bani"

      2. Zapusc telnet... , Kilgor-Admin 13/11/08 00:30
        ... na serwer z baza na port 3306 jak nic nie odpowie to sie nie polaczysz. Zwykle malo osob wystawia baze na zewnatarz.

        Jesli nie bedziesz mial polaczenia (odpowiedzi na telnet) to pozostaje tunelowanie lub otwarcie mysql+odpowiednio skonfigurowany firewall

        Pozdr. Kilgor
        Admin Board'a

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL