Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dhoine 08:04
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » NimnuL 07:42
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10

 Dzisiaj przeczytano
 40375 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] pytanie o metode dostepu do netu w Holandii , ThY 16/11/08 19:21
Sprawa wyglada tak, ze jest sobie czlowiek, ktory majac laptopa chce korzystac z netu. Wifi byly 'czynne', ale sie Holendry nauczyly net szyfrowac i Polak musi zaczac za net placic. Odpada kupno jakiegokolwiek abonamentu, z racji czestych zmian pobytu, a takze znikomej potrzeby korzystania z netu na terenie Holandii. Tu pytanie właściwe: jak rozwiązać kwestie dostepu do netu? pomyslalem o komorce z modemem umts, np SE K770i i prepaid. To nie musi byś demon szybkości a rozwiązanie niskobudżetowe. Czy polecicie jednak inne rozwiązanie? Ew. co myślicie o czyms takim np.:
http://allegro.pl/...225_hsdpa_7_2_fv.html#gallery


dziękuję, pozdrawiam
Piotr

  1. w dobrą stronę idziesz , JasioWP 16/11/08 20:26
    tyle, że imo wystarczy modem umts (nawet nie hsdpa), skoro i tak często jest zmieniana lokalizacja a wątpię, czy cały kraj jest pokryty hspda działającym chociaż z prędkościa 1mbit

    1. Oj, mysle, ze... , Ar3cK 16/11/08 21:09
      ...moze byc pokryty w 90% lub wiecej...

      It's the Bright One, it's the Right
      One, that's Ar3cK...
      http://thesurrealist.co.uk/slogan

      1. hmm... , JasioWP 16/11/08 21:33
        może tak być, gdyż kraj jest mały i bogaty, nie to co to nasze zad...e - wyjeżdżam na działkę 30km od warszawy i ledwo edge łapie, o prędkości większej niż 15kb/s można pomarzyć

  2. hmm , akustyk 16/11/08 21:18
    jesli sie nie myle, to kazdy operator komorkowy w tym kraju ma za 10 Euro nieograniczony dostep do internetu przez komorke, do czego wystarcza w zasadzie zakupic abonament beztelefonowy (jakies 6 EUR/miesiac) i jednorazowo modem USB.

    oczywiscie, mozesz tez nie kupowac osobnego abonamentu i przekladac karte SIM z telefonu. bylo nie bylo, ponizej 10 EUR na miesiac na chwile obecna nie zejdziesz. ale predkosc tego, bylo nie bylo, nie jest powalajaca. mam porownanie na N95 miedzy netem przez siec Vodafone'a a wifi przez domowy router. niestety, router, nawet na laczu Ziggo (w zasadzie to taki synonim Neostrady w NL) jest duuuuzo szybciej

    http://akustyk.magma-net.pl

    1. hmm , akustyk 16/11/08 21:19
      wlasnie taki "stick" jak wkleiles z aukcji z Allegro, to T-Mobile daje tu za 30-40 Euro. ale nie wiem na ile ta transakcja jest wiazana ;)

      http://akustyk.magma-net.pl

      1. powyzszego , ThY 17/11/08 16:07
        sticka niniejszym zakupilem, zobaczymy co to to warte :)

    2. hmm , akustyk 16/11/08 21:28
      o pardon... zerknalem z ciekawosci na phonehouse.nl, zeby obejrzec ceny. niestety, nie jest to 10 EUR, bo ta cena to tylko za internet na komorke i to promocyjnie w pierwszym roku abonamentu :)

      normalnie, tak Vodafone jak i T-Mobile i KPN maja to za 20 EUR i to w ograniczonej predkosci i ilosci danych. dopiero kolo 35 EUR za miesiac zaczyna sie normalnie rozwiazany net. aczkolwiek to juz chyba nie wymaga zakupu zwyklego abonamentu.

      propozycja: przejdz sie do jakiegos Phone House'u albo do przedstawiciela operatora i pogadaj. w zasadzie to nie masz szans trafic na kogos, kto nie gada po angielsku - jezeli nie znasz holenderskiego. na pewno lepiej to wyjasnia

      http://akustyk.magma-net.pl

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL