Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19

 Dzisiaj przeczytano
 70074 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Prawo pracy - praca "na czarno". , Chrisu 21/11/08 18:24
Znajomy umówił się z pewną firmą na "dozór" sprzętu. Mialza to dostawać pieniądze. Jak współpraca dobrze by się ułozyla miala być podpisana umowa.
I... Minęło coś koło roku i kicha. Do tego szanowna pani od jakiegoś czasu nie chce wypłacać kasy, tylko ciągle się wymiguje, że to, że tamto... On nadal wykonywał to co mial do wykonania. Ale powiedział dość... Nie chce jednak pani olać ciepło, bo wisi mu za dużo kasy...
Pytanie. Co się stanie jak zgłosi sprawę do US, PIP i gdzie tam jeszcze mógłby? Z tego co się orientuję to w US musiałby zaplacić podatek od tych pieniędzy... A co byłoby z panią?

Wiem wiem, sam sobie winien... Ale ja mu się nie dziwię znając jego sytuację...

/// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

  1. a jakby trochę tego sprzętu , Demo 21/11/08 18:41
    sobie wyniósł? Skoro umowa nie podpisana, to nawet nikt mu nie udowodni, że on tam właził.

    napisalbym swoj config,ale sie nie
    zmiescil:(

  2. Na jego miejscu... , Jaceqp 21/11/08 19:06
    ... poszedłbym jeszcze na jakąś rozmowę z ukrytym dyktafonem... chamstwem na chamstwo.

    R7-3700x/32GB/R6800 16GB

    1. Idealny pomysł , Skipper 21/11/08 20:29
      Dzięki jego użyciu zaliczyłem raz sesję u jednego wrednego wykładowcy na studiach. Jak się dowiedział, że przed chwilą odbyta rozmowa się nagrała, zrobił się nagle bardzo miły.

  3. no co Ty , Deus ex machine 22/11/08 00:54
    jak naprawial i mu nie zaplacili, to musi przywrocic do stanu przed naprawa .) Wtedy beda "kwita" .)

    "Uti non Abuti"

  4. niech wezmie sobie , MayheM 22/11/08 13:54
    rownowartosc tych pieniedzy w sprzecie (jakies procki, pamiec, dyski, cos malego, zeby mogl schowac w plecak. Najlepsze rozwiazanie na cwaniakow.
    Dodatkowo moze wyniesc troche waznych danych, i im je "odsprzedac". Niestety tylko takimi metodami mozna wyegzekwowac naleznosci, ktorych ktos nie chce oddac.
    Ewentualnie mozna pogadac z kims, aby przyszli w 3, 2 by pilnowalo wejscia, a 1 z baseballem uprzejmie poprosil o wyplate, co 5 min tluczac jakies urzadzenie w zasiegu kojaszka.

    Do urzedu nie ma co zglaszac, bo Panstwo gnebi pokrzywdzonych w takich sytuacjach, a nie sprawcow. Jeszcze dosraja mu jakies kary i niewiadomo co, i nie dosc ze nie odzyska zaleglosci, to bedzie musial zaplacic podatek i wysokie kary za oszustwo panstwa.

    Wspolczuje.

    Sam mialem przejscie z nieuczciwym pracodawca i wiem jak to jest.

  5. a ja proponuje , Arro 22/11/08 16:30
    zaszyfrowac wszystko do czego ma dostep, jakies bazy danych, wazne informacje/cale dyski i po otrzymaniu należnej zapłaty dopiero odszyfrować :)

    "Don't take life too seriously. You'll
    never get out alive."

    1. kiepsko z takimi rozwiązaniami :( , Chrisu 22/11/08 17:17
      sprzęt ma wartość może 1000 zł... Kasy wisi dużo więcej. Szyfrowanie itp - calość chodzi cały czas... Trochę to nieetyczne... W każdym razie brane to jest pod uwgę ;)

      /// GG# 1 110 10 10 11 100 10 \\\

      1. zapomnij o etyce jak chca Cie oszukac , MayheM 22/11/08 22:38
        tacy ludzie nie maja skrupulow ani sie nie zastanawiaja czy masz za co wykarmic rodzine, itp., maja to gleboko w dupsku, liczy sie tylko by wykorzystac i nie zaplacic. Dlatego wobec takich tez trzeba nie miec skrupulow.

    2. to chyba najlepszy pomysł na taką sytuację , dawidy 23/11/08 10:27
      bo kradzież sprzętu... no nie wiem..

      102594

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL