Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » Demo 13:00
 » JE Jacaw 13:00
 » bodeq 12:59
 » bajbusek 12:54
 » Carat 12:49
 » KHot 12:44
 » ziemoone 12:43
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » NimnuL 12:33
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19

 Dzisiaj przeczytano
 70052 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Jak podzielić sieć domową(komputer stacjonarny-laptop)? , lekos 22/12/08 11:35
Witam
Chciałbym się dowiedzieć jak mogę podzielić sieć bezprzewodową . Mam router z wbudowanym modemem Linksys WAG200G. Chciałbym abym mógł podzielić przepustowość łącza głównie na komputer(70%) a laptop (30%).Proszę o poradę.
  1. kable nozyczkami , Ranx 22/12/08 12:02
    a reszte siekiera:P

    wag ma skopany QoS.

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

    1. a co nie ma? [bezczelna podpinka] , Seadog 22/12/08 13:05
      Albowiem czeka mnie wymiana routera po świętach. Szukam takiego, którego nie trzeba co kilka-kilkanaście godzin restartować (bo mu się połączenie samoczynnie zapchało), który ma:

      * WiFi (niekoniecznie o mocy pozwalającej smażyć jajecznicę dzięki prądowi indukowanemu w dnie patelni; mam mieszkanko 2 pokoje z radioaktywnej wielkiej płyty i chciałbym móc w sypialni na laptoku lub komórce gazetki poczytać lub film ze stacjonarki w sąsiednim pokoju obejrzeć; ot, i wszystko)

      * 4 x RJ-45,

      * no i w którym mógłbym sobie w QoS pogrzebać i sprawić, żeby moje torrenty nie blokowały małżonkowego przeglądania sieci (w obecnym Asusie WL520g jakoś nie udało mi się tego osiągnąć).

      Biorąc pod uwagę powyższe, jaki router jest teraz godzien polecenia?

      (Aha, ostatecznym kryterium będzie wygląd, małżonka _spośród podsuniętych jej do oceny_ wybierze taki, który cieszy jej oko)

      http://nadobranoc.weebly.com/

      http://ciii.blogspot.com/

      1. co nie ma... , Ranx 26/12/08 22:08
        hmmm
        osobiscie polecam cisco z demobilu:D
        potem fortigate
        i duze cisco.
        ale do domu to albo cos na czym da sie posadzic tomato/openwrt czyli (nie)slawne wrt54 lub podobne asusa czy motorole (w domu mam motke z tomato i dziala z uptimeami po 100 dni do resetu pradu a lacze sie grzeje:))
        ktos polecal tu tez ovislinka na ktorym stawial sieci i bardzo mi sie podobalo choc nieco drozsze bylo. sprawdze co to bylo.
        a jesli masz neo/netie to przyznam sie ze nie wiem.
        jeszcze:)

        o roztramtajdany charkopryszczańcu...

        1. ha! , Ranx 26/12/08 22:16
          juz widze. skoro masz asusa wl520G to da sie na nim postawic tomato/dd-wrt czy opena.
          zakladam (zapewne bezpodstawnie) pewna niesmialosc do zaawansowanych konfiguracji sieciowych wiec polece tomato http://www.polarcloud.com/tomato i instalacje tegoz.
          sprzet uzyska 3 mlodosc a Ty opcje ktorych szukasz:)

          o roztramtajdany charkopryszczańcu...

  2. Niestety , Skipper 22/12/08 12:49
    Mam dokładnie taki sam router, dzięki któremu mogę pisać tą wiadomość i niestety, nie oferuje on takich funkcji. Jak Ranx zauważył, QoS jest tam beznadziejne, więc nie ustawisz żadnych reguł kto ma ile czego dostać. Jeśli bardzo Ci zależy - kup lepszy router.

    Jeżeli nie planujesz dalszej rozbudowy sieci, to możesz spróbować poszukać jakiegoś programu, którym ustawisz max. transfer laptopa na 30% mocy łącza, wtedy resztę zagarnie stacjonarka i będzie efekt taki, jak chcesz. To jednak rozwiązanie, dość lamerskie.

  3. zawsze mozesz uzyc NetLimitera , cp_stef 22/12/08 13:04
    jesli masz userow z mala wiedza lub duza dyscyplina to zalatwo sprawe w pewnej czesci :)

    -|- www.lokir.org/blog
    -|- telnet lokir.org 2300 <-- MUD po
    polsku !

  4. alternatywne oprogramownie , shavell 22/12/08 18:45
    tomato/open wrt bazuje na linuksie więc qos powinien działać, zobacz w archiwum

    Doświadczenie przychodzi z wiekiem
    tylko czasami jest to wieko od trumny...

    1. taa , waski 22/12/08 20:12
      Kolega dowie sie wtedy ze tomato/openWrt dziala na wrt54G (nie we wszystkich wersjach) oraz wrt54GL i innych, ale nie dziala na wag200g :p

      SNAFU
      Situation Normal, All Fucked Up

      1. racja , shavell 22/12/08 23:05
        rozpędziłem się z tym softem, sorki za zamieszanie
        może za jakiś czas http://openlinksys.info/..._id=1704&rowstart=0

        Doświadczenie przychodzi z wiekiem
        tylko czasami jest to wieko od trumny...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL