Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14
 » JE Jacaw 13:00

 Dzisiaj przeczytano
 77148 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Obliczenia rozproszone w PRAWDZIWYM priorytetem IDLE , Master/Pentium 23/12/08 21:15
Bo Boinc, Folding@Home itp. tak naprawdę działają z priorytetem LOW. Efekt jest taki, iż spowalniają operacje typu obróbka wideo bo pochłaniają jednak cześć CPU. System nie pozwala na ich \"zagłodzenie\". Jak zmusić system aby takowe zadania były wykonywane TYLKO w wolnym czasie CPU. Bo aktualnie tak nie jest co mogę spokojnie udowodnić choćby Avidemux\'em.
Np. kodowanie do XViD\'a.
- Boinc włączone - Avidemux wykorzystuje 50-60% CPU
- Boinc wyłączone - Avidemux używa około 85% CPU.
Wpływ na szybkość kodowania widoczny gołym okiem.

A i ma ktoś pomysł jak przekonać system aby z włączonym tego typem softem przechodził w stan wstrzymania?
Jak dla mnie to ma pracować w tle i możliwie najmniej ingerować w pracę komputera.

Nie ma tego złego , co by się w gorsze
obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
włącz komputer :-)

  1. ustaw priorytet avidemux na wysoki , Kriomag 23/12/08 22:25
    lub bardzo wysoki :/

    1. nie pomaga , Master/Pentium 23/12/08 22:42
      zmniejsza zjawisko rzecz jasna ale nadal boinc kradnie mu CPU. Wyglada na to, iż w windows nie ma PRAWDZIWEGO IDLE tj. wykonuj TYLKO gdy naprawdę nie masz nic innego do roboty.
      Czyli proces zastępowałby systemowy proces bezczynności.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

  2. wywalic programy tego typu z kompa - 0 problemow , zgf1 24/12/08 02:09
    nawet jak dzialac beda to zawsze obciazaja i powoduja duzo wieksze zuzycie pradu przez kompa...

    Leave me alone I know what I'm doing!

    1. zgadzam się z tobą , Master/Pentium 24/12/08 08:10
      poprostu testuję ich "przezroczystość". I jestem niemile zaskoczony. Koszt prądu itd. w przypadku takich projektów traktuje jako dotację na rzecz danego projektu.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

  3. Ze wzgledu na mechanizmy windowsa , JOTEM 24/12/08 11:00
    odpowiednio napisany program będzie oddawał czas nawet wątkom o priorytecie idle uruchomionym przez proces. Wszystko zalezy od budowy pętli, w tym przypadku w Avidemuxie. Nic wtedy nie pomoze ustawianie priorytetów, jak program napisany jest zbyt "przyjaznie". Zależy to też trochę od systemu - podobno na 2003 jest najgorzej.
    Pozdr.

    Poryjemy..zrobaczymy

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL