Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » @GUTEK@ 10:53
 » leosh 10:42
 » Matti 10:36
 » metacom 10:34
 » Demo 10:32
 » DYD 10:28
 » Star-Ga-T 10:23
 » ham_solo 10:21
 » krismel 10:18
 » 247 10:15
 » Carat 10:15
 » Magnus 10:15
 » marek_m 10:14
 » Visar 10:07
 » XepeR 10:07
 » Fight 09:59
 » Kenny 09:57
 » TheW@rrio 09:57
 » cVas 09:56
 » Hitman 09:51

 Dzisiaj przeczytano
 24677 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Linux. Komputer i laptop - prosba o porady , krogulec 24/01/09 17:57
Zaczne moze od laptopa, bo w zasadzie z nim nie ma problemow. Dzwiek dziala, wifi dziala, obraz na zewnetrzny monitorze jest. W zasadzie nic mi wiecej nie potrzeba, ale przydalby sie jakis monitor poziomu naladowania baterii i jakies zarzadzaenie energia. W sumie rzadko korzystam z notebooka na baterii, ale skoro juz mam linuksa na notebooku fajnie by to bylo ustawic. Jesli mozecie to podzielcie sie doswiadczeniami, bo wiem, ze wszystko znajde w google, ale latwiej sie szuka jak ma sie jakies wskazowki.
Notebook to HP nx7300. Dystrybucja Archlinux. Jeszcze jedna sprawa - da sie jakos ustawic, zeby netcfg przy uruchamianiu komputera laczyl sie automatycznie z dostepnymi sieciami bezprzewodowymi, bo na razie robie to z palca

Kwestia druga to archlinux w komputerze z plyta gigabyte na chipsecie 780G. W zasadzie komputer ten mial sluzyc tylko jako serwer plikow, serwer wydruku i klient torrenta, ale jako ze w srodku siedzi x2 3600+ to pomyslalem, zeby wykorzystac go rowniez jako centrum domowej rozrywki i mocniejszego kompa wlaczac tylko jak mi przyjdzie ochota w cos zagrac (a ostatnio przychodzi rzadko). Niestety pojawily sie schodzy. Na sterownikach catalyst filmy nie wiedziec czemu sie przycinaja, natomiast gdy wgralem radeonhd to komputer restaruje jesli dany uzytkownik jest w grupie audio. W tej chwili nie bardzo wiem jak to ugryzc i dlatego prosze o jakies porady. Komputer mialby byc podpiety do projektora wiec wazne jest na ktorych sterownikach latwiej uzyskac obraz na drugim monitorze

Dziekuje z gory za wszelkie mniej lub bardziej pomocne sugestie i wskazowki

  1. spróbuj OpenSuse , Master/Pentium 24/01/09 18:33
    zarżadzanie enrgią jest od razu do wyklikania.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  2. ... , daver 24/01/09 19:12
    dot. lapka:
    http://wiki.archlinux.org/...g#Automatic_detection
    http://wiki.archlinux.org/...r_management_(English)
    Do monitornigu uzyj np.: conky, http://conky.sourceforge.net/variables.html
    Sporo zabawy, ale efekt jest tego wart. Jesli nie chce Ci sie tworzyc wlasnego konfigu, to zawsze mozesz bazowac na czyms gotowym. Tu znajdziesz sporo gotowcow: http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=39906

    Z ATI nie pomoge - nie mam doswiatczenia z tymi kartami. Poszperaj na forum.

    I use arch btw

    1. ... , daver 24/01/09 19:15
      zamknij nawias w drugim linku aby zadzialal. it's not my fault :P

      I use arch btw

    2. holly shit , daver 24/01/09 20:32
      "doswiaDczenia", excuse mua

      I use arch btw

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL