TwojePC.pl © 2001 - 2024
|
|
A R C H I W A L N A W I A D O M O Ś Ć |
|
|
|
livebox i router , jurass 28/01/09 22:01 sprawa wygląda tak: dzielę z sąsiadem łącze neostrady do tej pory chodziło na d-link 624 T. teraz sąsiad zażyczył sobie mieć z neostrady telewizję. napiszcie proszę jak to do kupy poskładać żeby jakoś działało.- a więc , masakrator 29/01/09 01:08
jako osoba ze wsparcia technicznego neostrady czuję się zobowiązany odpisać ;)
livebox jest routerem - ma wbudowane wifi i niestety jeden port ethernet do podłączenia kompa - drugi jest do dekodera.
Najlepiej jeżeli ma być więcej kompów po ethernet to kupić switch.
Jako że pracuję w TPSA ostrzegam że zmiana neo na multipakiet przez adsl wiąże się ze zwiększeniem szybkości synchronizacji na danym porcie co przy słabej linii może się skończyć brakiem możliwości świadczenia usługi. Czyli przykładowo przy szybkości neo 1024kbit wszystko śmigało pięknie, po wzięciu multipakietu neo 1024 i telewizja przez adsl - szybkość na porcie 4500kbit i częste utraty synchro, spadek szybkość lub w sytuacji skrajnej całkowity brak synchro.
W takim przypadku mniej więcej 2 miesiące zanim przywrócą starą neostradę - czego Ci nie życzę. Bardzo wielu klientów po zwiększeniu szybkości ma problemy z neostradą - jest to spowodowane tym że nikt nie sprawdza czy na danej linii dana szybkość będzie działać - odpowiedź daje komputer na podstawie odległości od centrali. Dopiero gdy coś zaczyna się psuć idzie monter i 3 razy usiłuje naprawić, później daje odpowiedź że dana szybkość ni huhu nie podziałą, sprawdzają czy da się podpiąć do innej centrali, poprawić linię - średnio 2 miesiące zanim przywrócą starą neo.
Ale to tylko jeden z niewielu "genialnych" procedur w TPSA :]
Jeszcze jedna ważna rzecz - livebox to kicha - bardzo słabe wifi (nie można dokręcić mocniejszej anteny), często się wiesza i psuje. Generalnie internet adsl po linii telefonicznej raczej odradzam. Wszystko idzie przez stare kable, obsługa przez monterów tp żenująca - jeszcze gorsza jeżeli masz net u konkurencji - zamiast 1 dzień to 3 dni :]Gdyby chociaż w połowie tak mi sie
chciało, jak mi sie nie chce .... - to zalezy , KoDa 29/01/09 10:38
Czy to IPTV czy DTH.
Przy DTH konfiguracja portu praktycznie nie zmienia sie i teoretycznie nie trzeba meczyc sie z LB (mozna uzyc wlasnego routera).http://kordian.it - Hehehe , Bergerac 30/01/09 03:12
Generalnie jest tak jak piszesz, a dokładniej to:
1) ''Szybkość synchronizacji'' jest w zasadzie ''szybkością łącza'' czyli po prostu szerokość pasma. Synchronizacja albo jest albo jej nie ma. Synchronizacja modemu z centralą jest niezbędna do uzyskania stabilnego łącza. Przy niestabilnym łączu tracone są pakiety (xDSL działa wg. ATM).
2) Generalnie xDSL polega na tym, że im szersze pasmo, tym słabszy SNR (stosunek sygnału do szumu), no i rosną obostrzenia co do tłumienności (im szersze pasmo tym mniejsza tłumienność). Przykładowo przy Neo 1M masz np. SNR 27dB, a tłumienność 30dB i jest git. Po rozszerzeniu usługi o telewizję SNR spadnie i będzie wynosił np. 18dB, ale jednocześnie tłumienność 30dB jest już za duża; 20dB powinna być już OK. Jeżeli jesteś za daleko od ONU, to nie zmniejszysz tłumienności, choćby nie wiem co. Czyli zaczyna się to, co napisałeś: zrywanie synchro, potem łażenie, oglądanie, przełączanie itd.
Reasumując: klient zgłasza chęć rozszerzenia usługi, tepsa robi to, o co prosi klient, sygnał robi się do dupy, klient składa reklamację, do akcji wkraczają szerokopasmowcy i jeżeli jest możliwość, zlecają monterom przebudowę linii (choć czasami pomaga reset kanału lub zmiana ścieżki). A jeżeli nie ma takiej możliwości, to wszyscy klną pod nosem i dupa zbita :)
Na koniec: livebox posiada jeszcze gniazdo VoIP. Czasami przyczyną reklamacji jest to, że klient połączył kompa z liveboxem przez gniazdo VoIP zamiast LAN. Ostatnio była taka sytuacja w biurze poselskim pewnego znanego posła, który kiedyś był ministrem i ma ponętną córkę :)Barbossa: You're supposed to be dead!
Jack Sparrow: Am I not?
|
|
|
|
|
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2024, TwojePC.PL |
|
|
|
|