Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » bmiluch 19:34
 » GLI 19:28
 » KHot 19:23
 » MARtiuS 19:18
 » hokr 19:07
 » piszczyk 19:04
 » rooter666 19:00
 » Sherif 19:00
 » Dexter 18:58
 » Artaa 18:57
 » Kenny 18:54
 » Liu CAs 18:53
 » kyusi 18:47
 » emigrus 18:41
 » bobbaniak 18:38
 » Wedelek 18:28
 » wrrr 18:26
 » jablo 18:13
 » HetmaN72 18:13
 » waski 18:12

 Dzisiaj przeczytano
 44986 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

baza danych i linki do zdjęcia , XCLONE 30/01/09 12:24
cześć.

mam potrzebę zrobienia bazy danych jakichś przedmiotów, do których są porobione zdjęcia.. przyjmijmy, że są to orzeszki.. ;)

wpisuję dane orzeszka: kolor, długość, szerokość, wysokość, rodzaj, pochodzenie, cenę, itd.. każdemu orzeszkowi robię 3-4 fotki, które trzymam na dysku w osobnych katalogach (każdy orzeszek ma swój katalog).. jak najładniej zrobić ,żeby dostęp do tych zdjęć był prosty i szybki z poziomu tej bazy ? myślałem o zrobieniu linków-hiperłączy, które są wpisywane w rekord przy danym zdjęciu (za pomocą formularza oczywiście), ale nie bardzo wiem, jak takie coś zrobić.. :/ całośc robię na bazie z OpenOffice'a 3 (plik .odb) i wszystkie dane mi się wpisują fajnie, a z tymi zdjęciami mam problem, bo oczywiście zwykły link np. c:\orzeszki\jasio\3.jpg działa jako wpis tekstowy..

--
Pozdr.
Artur S.

The World HAS Changed..
:P

  1. raczej się nie da bezpośrednio , resmedia 30/01/09 12:33
    popatrz tu http://user.services.openoffice.org/...amp;p=16984
    i dalej http://user.services.openoffice.org/...amp;p=14885

    desipere est juris gentium

    1. o szlag!.. o macro , XCLONE 30/01/09 12:42
      to ja mam 0 (słownie "ZERO") pojęcia.. :/ nawet nie wiem, jak to ewentualnie zaimplementować do tej bazy... :/
      damn!..

      The World HAS Changed..
      :P

    2. ok, mniej-więcej rozumiem o co chodzi, ale.. , XCLONE 30/01/09 13:02
      masz moc, by to przełożyć na moje.. ? :>
      potrzebuję tapnąć na mój link, i powinna się otworzyć fotka z tego linka.. w tym przykładzie widzę, że chodzi o kliknięcie na adres maila i ma sie otworzyć chyba aplikacja do pisania wiadomości.. (?) z wpisanym już adresatem.. (?)
      jak to przerobić do moich potrzeb ?
      znalazłem w samym OO opcje wpisywania makra, ale wciąż nie bardzo wiem, jak tego ewentualnie użyć..
      ach! no i czy to wpisane makro będzie też działać po przeniesieniu plików bazy na inny komputer pod innego OO ?

      The World HAS Changed..
      :P

      1. niestety nie mam takiej mocy , resmedia 30/01/09 13:58
        sam w makrach jestem zero. Natomiast widzę, że jest możliwe utworzenie pola o typie OBRAZ, ale nic nie da się z tym zrobić.

        desipere est juris gentium

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL