Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 93194 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Przeskalowanie z HD na niższą, a utrata jakości obrazu. , BrUcE_609 25/03/09 15:20
Sprawa dotyczy zakupu LCD z wysoką rozdzielczością, ale wiem, że komputer nie ruszy gier w takiej rozdzielczości.
Czy rozmazanie ekranu przy zmniejszeniu rozdzielczości z 1900x2000 na np. 1600x1200 jest zauważalne w takim samym stopniu jak przy zmianie np. 1300x900 na 1024x768 (takie próbowałem na starym komputerze, gdzie musiałem grać w niskiej rozdzielczości i obraz był nieprzyjemnie rozmyty)? Czy przy tak wysokich rozdzielczościach obraz będzie nadal ostry i wpływ będzie miało tylko na wydajność, a nie ''wrażenia wizualne''?

pozdr.

Jutro być troche lepszym niż dziś i
dużo lepszym niż wczoraj...

  1. hmm , Mademan 25/03/09 16:03
    Miałeś rozmyty obraz, bo nie zachowałeś proporcji obrazu dla matrycy. Przykładowo twoje 1300x900 to 1.4(4), a 1024x768 to 1,3(3). Wiadomo, że obraz najlepiej będzie wyglądał w rozdzielczości natywnej, gorzej w wyższych rozdzielczościach, a najgorzej w mniejszych od natywnej. Jeżeli do tego nie zachowasz proporcji, to będzie kiszka.
    Poczekaj jednak na wypowiedzi innych, bo ja mam TV LCD, a z monitorami LCD miałem kontakt jedynie okazjonalnie.

  2. rozmyty będzie , Master/Pentium 25/03/09 18:55
    jak to kwestia algorytmów skalujących w monitorze (ewentualnie na karcie grafiki, bodajże NVidia ma taki skaler w opcjach sterownika - też zresztą wynik słaby).

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  3. Zależy jaka gra. , Thradya 25/03/09 20:33
    Im więcej ruchu, tym lepiej wygląda. Dlatego np. wyścigi samochodowe skalują się ładnie, a RTSy nie.

    Poza tym - rozmiar "plamki" - na 22" 1680x1050 skalowanie zawsze będzie wyglądać słabo, a np. na laptopowym 15,4" i 1680x1050 różnice są marginalne.

    1. Lenovo mają takie ekrany , Master/Pentium 25/03/09 20:37
      skalowanie jak dla mnie jest beznadziejne. Więc to kwestia gustu. Swoją drogą co za debil wymyślił taką rozdzielczość do tak małych ekranów.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

      1. Kwestia gustu najwyraźniej. , Thradya 25/03/09 20:41
        Dokładnie w takim Lenovo.

      2. zgadzam się , BrUcE_609 25/03/09 23:07
        Jak dla mnie to poroniony pomysł z full HD poniżej 30'' :/ Dzięki za info, próbuję znaleźć jakiegoś znajomego z takim ekranem, żeby mi zademonstrował jak dużej utraty jakości się spodziewać (ekran 17'').

        pozdr.

        Jutro być troche lepszym niż dziś i
        dużo lepszym niż wczoraj...

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL