Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » esteban 22:03
 » Magnus 22:00
 » DYD 21:59
 » ngP 21:59
 » Kenny 21:58
 » Curro 21:56
 » Fl@sh 21:55
 » PCCPU 21:48
 » Chrisu 21:40
 » Zibi 21:36
 » patinka 21:25
 » wrrr 21:23
 » XepeR 21:22
 » leon 21:20
 » Sebek 21:14
 » Syzyf 20:45
 » Hitman 20:38
 » skalak23 20:32
 » @GUTEK@ 20:30
 » pawcio 20:25

 Dzisiaj przeczytano
 43544 postów,
 wczoraj 25017

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Switch światłowodowy. , humel 3/04/09 10:34
Witam serdecznie.

Poszukuje usilnie porzadnego 16-24 portowego switch'a swiatłowodowego, najlepiej bez koniecznosci kupowania dodatkowych GBIC'ow, no chyba ze nie ma innej mozliwosci.
Znalazlem takie oto cudo, ktore jest niby tym czego szukam, ale przeraza mnie nieznana marka..

http://www.techkom.com.pl/...=9300&cat=270_556

Czy mial ktos z was do czynienia z takim sprzetem, albo moze zaproponowac inne rozwiazanie ??

**** HuMeL ****

  1. Ile chcesz wydać i co ma robić ten switch ? , guma 7/04/09 00:25
    Jakie porty Cie interesuja (typ wtyczki). Jaka prędkość portów ?

    1. ... , humel 13/04/09 19:40
      Kasa nie ma znaczenia - robie kalkulacje którą chce przedstawić zarządowi firmy do akceptacji :)
      Porty LC.. Prędkość 1Gbit..

      Switch mialby służyc do stworzenia 2 VLAN'ów - jednego dla PC'tow i drukarek, drugiego dla sieci WiFi (AP'ki i skanery bezprzewodowe).

      **** HuMeL ****

      1. Jak kasa nie ma znaczenia to cisco 3560 :) , guma 14/04/09 00:15
        Ale to pewnie nie twoj target (jak i inne kosztowne zabawki typu h3c, hp, dell, junipery i inne cuda)
        Ja uzywam switchy dlinka dgs-3612/24. Jest to dosyć drogie i obsluguje warstwę 3 ale działa mi bardzo dobrze (cały czas leci przez switcha kilkaset mbitów na każdym pocie z czego połowa to multicasty). Testuję tańszy model dgs-3100-TG i switch przy dużym obciążeniu traci mi po kilka ramek na kilkadziesiat tysięcy - zauważalne przy multicastach, przy IP zupełnie niewidoczne.
        Jak nie masz aż takich wymagań to sprawdzi się i planet FGSW-2624SF.
        Bardzo dobre switche robi zyxel - ostatnio MEF (Metro Ethernet Forum) certyfikował im kolejne modele. W praktyce to oznacza to, że switche sa targetowane dla providerów i pod tym kątem były przebadane (tak jak i niektóre dlinki). Pod sfp masz modele MGS-3712F i GS-3012F. Cen enduserowych nie znam ale pewnie podobne do dlinka.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL