Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 01:50
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15
 » Star Ride 23:06

 Dzisiaj przeczytano
 8812 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Nie dziala myszka w XP , MARC 9/04/09 02:04
Natrafilem na dziwny problem z systemem XP.
Zainstalowalem dla klienta nowy system uzywajac mojej myszki i klawiatury. Wszystko poszlo doskonale, poinstalowalem stery do plyty, grafiki itp. Odwiozlem klientowi komputer i na miejscu okazalo sie, ze sa problemy z dzialaniem klawiatury i myszki na USB. Po kilku restartach zadzialala klawiatura, ale myszka wciaz nie. Wzialem swoja myszke na ktorej instalowalem system i tez okazuje sie, ze nie dziala, choc przy pierwszym podlaczeniu dzialala, a po kolejnym restarcie juz nie.
Co moze byc przyczyna, ze XP nie chce obslugiwac myszki? Dodam, ze sprzet jest sprawny, bo odpalony live XP nie ma problemow z mysza i klawiatura.
Czy moze to byc uszkodzenie sprzetu jednak, czy dobrze mysle, ze cos sie w systemie zwalilo? A jesli w systemie to jest szansa naprawic, czy trzeba przeinstalowac?
Komputer to P4 2,5GHz na plycie z chipsetem VIA P4X266.

Pozdrawiam
MARC

  1. podlacz mysz do PS2 przez przejsciowke usb->ps2 , zgf1 9/04/09 02:59
    tez tak mialem, czasem mysz niewidoczna, to pomoglo

    Leave me alone I know what I'm doing!

    1. tez juz sprawdzilem i tez nie dziala , MARC 9/04/09 11:18
      Podpinalem przez przelotke mysz i rowniez nie dziala.

  2. Niektóre tak mają i nic nie zrobisz. , fiskomp 9/04/09 07:03
    A4tech non stop zawieszki, dopiero wyjęcie i wsadzenie wtyczki USB powodowało wykrycie na nowo i już mysz pracowała.

    Mi wygląda na niewykrywanie przez bootujący sys zajętości gniazd USB.

    Z chęcią poznam jak wymusić. W biosie obsługa klawy i myszy po USB włączona.

    1. 3 rozne myszki tak maja? , MARC 9/04/09 11:21
      Testowalem z a$tech, jakims g-cube i Logitechem radiowym. Obojetnie czy uruchamiam kompa z juz podlaczona myszka, czy potem ja wyjme z portu i ponownie podlacze, to nie jest wykrywane.
      Czasami tylko pojawi sie ikona, ze nowy sprzet zostal podlaczony, ale potem znika i dalej myszka nei dziala, wiec system czasami widzi, ze cos sie dzieje, ale nie potrafi nic sensownego z tym zrobic.
      W BIOSie wszystko wlaczone, a nawet testowalem z roznymi wylaczonymi opcjami i nic to nie dalo.

  3. sprawdź pod jakimś knopixem , MatiZ 9/04/09 12:31
    123

    Meet me after midnight #Farcry

    1. a co to da w stosunku do live XP? , MARC 9/04/09 14:26
      Jakos nie widze co mialoby dac sprawdzenie pod linuxem, jesli juz sie upewnilem, ze sprzetowo jest wszystko poprawnie przez uruchomienie z plyty live XP. Gdyby pod live XP nie dzialalo, to mozna myslec dalej o sprawdzeniu w innym systemie, ale skoro dziala, to raczej jest to sprawa sterownikow, albo czegos takiego w systemie, wiec moze z tym ma ktos jakis pomysl?

      1. sorry nie doczytałem... , MatiZ 9/04/09 19:43
        123

        Meet me after midnight #Farcry

  4. Nikt nic nie wie? , MARC 9/04/09 21:08
    Przeinstalowywanie systemu przez jedna myszke, to troche glupie i wolalbym tego uniknac.
    Moze jeszcze ma ktos jakis pomysl, nawet odlegly?

    1. a może , vaneck 10/04/09 10:37
      spróbuj w menedżer urządzeń na siłę zainstalować stery pod urządzenie interfejsu HID.

      A little less conversation, a little more action
      please

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL