Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » pwil2 02:30
 » Visar 02:27
 » Guli 01:46
 » Martens 01:45
 » Zibi 01:35
 » Carat 01:33
 » power 01:24
 » piszczyk 01:23
 » elliot_pl 01:13
 » Wedrowiec 00:41
 » esteban 00:15
 » wrrr 23:43
 » Magnus 23:40
 » Sebek 23:39
 » Flo 23:31
 » Tomasz 23:23
 » Holyboy 23:20
 » Bonifacyz 23:20
 » Wolf 23:17
 » Kenny 23:15

 Dzisiaj przeczytano
 14755 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Baza danych miejscowości w Polsce , lm02 9/04/09 19:28
Witam chciałem uzyskać aktualną bazę miejscowości w Polsce - najlepiej z liczbą mieszkańców, ale wiem że to dość trudne. Na strone GUSU jest cos takiego jak TERYT a później można sciągnąć bazę, ale jest ona w XML. Może ktoś z forumowiczów ma bazę danych w xls bądź jakimś innym formacie i mógłby mi ją udostępnić. pozdrawiam

  1. hmm jutro w pracy zobacze , rulezDC 9/04/09 19:32
    prawdopodobnie bede mogl wyeksportowac do xls-a z aplikacji

    koniec koniec koniec

    1. super dzięki , lm02 9/04/09 19:34
      mój nr gg to 6100118 pozdrawiam

  2. a nie można , ViS 9/04/09 19:34
    przekleić z xml do excela? Może to głupie ale pierwsza rzecz o jakiej pomyślałem :p

    I will not buy this record - it is
    scratched.

    1. dziwne ale , lm02 9/04/09 19:39
      generalnie plik mi sie zwiesza na kompie z 3gb ramu i mam problem z jego otwarciem eksportowałem do txt ale jest zupełnie nieczytelny. Na stronie GUSU jest to fajnie rozwiązanie jak się szuka miejscowości - jest oznaczenie czy to kolonia czy przysiółek itd. Po wyeksportowanie do txt wygląda to okropnie. Tak jak mówię nie mogę tego otworzyć na żadnym kompie.

      1. .) duze xml sa fajne , Deus ex machine 9/04/09 20:15
        pod winda rusza je taki zwykly edytor, zaden ktory zaraz zacznie interpretowac xml nie pojdzie. Nie pamietam nazwy jedynie, ze ikona to taki zielony notatnik. Jako jedyny nie ma problemow pod winda z duzymi plikami.
        Jutro moge Ci podac nazwe jak bede w robocie.

        "Uti non Abuti"

        1. dzieki za odzew , lm02 9/04/09 20:19
          i pozdrawiam

  3. EditPad Lite , Deus ex machine 10/04/09 08:24
    spokojnie otwiera 4G xml

    "Uti non Abuti"

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL