Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » madsheep 14:38
 » Wedelek 14:37
 » Nepomucen 14:37
 » soyo 14:35
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40

 Dzisiaj przeczytano
 78844 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[DTP] Podstawy , podręczniki programy.... , Killer 20/04/09 20:01
Co da się ściągnąć z sieci ???
Interesują mnie informacje podstawowe i te już dla bardziej wtajemniczonych.
Chciałem się zająć składem książek ........

Kiedyś normą był ogół a nie margines...

  1. typowo typograficznie , myszon 20/04/09 20:04
    http://www.typophile.com/

  2. hmm , bartek_mi 20/04/09 21:02
    ksiazka:
    adam wolański - edycja tekstow
    soft:
    indesgin

    dzisiaj jest jutrzejszym wczoraj

    1. hmm jak w temacie , Killer 20/04/09 21:03
      a można gdzieś na sieci znaleźć ?

      Kiedyś normą był ogół a nie margines...

      1. hmm , bartek_mi 20/04/09 21:06
        indesign - trial na stronie adobe
        ksiazka - mam piaerowa. 50 czy 60 zeta.

        dzisiaj jest jutrzejszym wczoraj

  3. podstawy , piotrszach 20/04/09 21:13
    Skanowanie i półtony - David Blatner, Steve Roth (podstawy DTP, nie sugeruj się tytułem)
    Typografia typowej książki - Robert Chwałowski (podstawy typografii, ale patrząc na to co się ostatnio wyprawia, to już chyba nikt nie stosuje się choćby do podstawowych zasad :()

    Są to oczywiście wydania papierowe, ale jeśli chcesz się tym zająć na poważnie to możesz trochę zainwestować. Są oczywiście pozycje "klasyków" (zazwyczaj anglojęzyczne), ale na początek wsytarczy to co podałem z nawiązką.

    1. a jeśli chodzi o program , piotrszach 20/04/09 21:18
      do DTP, to jak napisał poprzednik InDesign Adobe. Niestety, Quark chyba już nie ma szan, no chyba że 9 będzie rewelacyjna. Taka miała być 8, jest świetna, ale dla mnie to powinna tak wyglądać wersja 5, no może 6. I wiem o czym piszę, bo znam ten program od wersji 3.11, obecnie pracuje w 7 (czasem w 8). Ale gdybym miał przejść na "własny garnuszek" to bez zastanowienia wziąłbym InDesigna (i nie tylko ze względu na koszty, możliwości, ale przede wszystkim ID jest bardziej dopracowany).

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL