Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Nihilist 15:45
 » elliot_pl 15:45
 » piszczyk 15:25
 » 247 15:22
 » Kenny 15:21
 » AdiQ 15:16
 » KHot 15:12
 » Holyboy 15:11
 » Dhoine 15:06
 » XepeR 15:04
 » 5eba 15:04
 » Ament 15:04
 » grubas 15:00
 » leosh 14:55
 » rooter666 14:55
 » Pietka 14:49
 » Master/Pe 14:46
 » DYD 14:43
 » soyo 14:42
 » madsheep 14:38

 Dzisiaj przeczytano
 84857 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Gigabyte EP45-UD3 i piszczenie cewek w idle - jest jakaś rada? , Soulburner 26/08/09 22:45
Umieszczając głowę wewnątrz obudowy komputera stwierdziłem wstępnie, że piski wydobywają się z sekcji zasilania na płycie głównej. Według tego co znalazłem googlem, piszczące cewki u GB to norma - nie tylko na kartach graficznych, ale czasem również na płytach głównych.

Piski u mnie wydobywają się tylko kiedy procesor się nudzi. Jako że jest podkręcony, Speedstep nie bardzo działa, obniżając jedynie mnożnik do 6 - napięcie nie spada i wynosi ok. 1.30V. Jakiekolwiek większe obciążenie CPU i zapada błoga cisza.

Dodatkowo, zaraz po włączeniu komputera nic nie piszczy - pierwsze dźwięki pojawiają się po ok. 10 minutach. Na charakterystykę dźwięku wpływa czasami także ruch myszką.

Dźwięki nie pochodzą raczej z zasilacza, gdyż na poprzedniej płycie głównej było cicho - a reszta sprzętu była identyczna, poza dodatkowym hdd, ale bez niego też piszczy na gigabajcie.

Czy jest na to jakaś rada? Czy mam przywyknąć do ciągłego popiskiwania? Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jaką ulgę przynosi choć chwilowe obciążenie CPU ;) A może wypiszczy się samo? :P

You must gather your party before
venturing forth.

  1. znaleźć która , Artaa 26/08/09 23:00
    i zalać lakierem , klejem ... nieprzewodzącym ofc.

    1. ale one są takie: , Soulburner 27/08/09 11:27
      http://www.gigabyte.pl/...80924_ud3_ultra-d-05.jpg - więc zalać nie bardzo chyba się da? ;)

      You must gather your party before
      venturing forth.

      1. akurat te piszczą? , Artaa 27/08/09 16:37
        no to się nie da

  2. piszczenie cewki , zorg 26/08/09 23:31
    piszczenie/pieczenie /ceki

    jakis pornol ? :)

    salsa merenqe bachata

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL