Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » zibi13 21:21
 » Sociu 21:17
 » Kraszan 21:15
 » Majster 21:11
 » JE Jacaw 21:01
 » gigamiki 20:59
 » patinka 20:59
 » Dexter 20:58
 » slanter 20:43
 » Wedelek 20:40
 » globi-wan 20:37
 » @GUTEK@ 20:29
 » MARtiuS 20:14
 » emigrus 20:13
 » rarek 20:05
 » dugi 19:49
 » Lucullus 19:48
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23

 Dzisiaj przeczytano
 107665 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

pytanie odnośnie unix , masakrator 30/09/09 10:38
Witam.
Mam zainstalowany FreeBSD i uruchomione na nim kilka usług. Zaszła potrzeba uruchomienia bazy postgresql. Wszystko jest uruchomione - pozostał jeden problem :
po starcie bazy poleceniem pgsql_ctl start ../data
dane okno konsoli zostaje zatrzymane po uruchomieniu serwera.
ctrl+c zatrzymuje baze danych.
napisałem prosty skrypt uruchamiający bazę danych przy starcie i działa on w ten sposób że uruchamia bazę i zatrzymuje okno ttyv1, nie można się zalogować ani zmienić na inne okno konsoli.
Da się jakoś zrobić żeby albo uruchamiać ten skrypt na innym tty lub żeby nie zatrzymywał danego okna tty.
Wiem że pytanie zaawansowanemu użytkownikowi może wydać się śmieszne - jednak na szybko nie znalazłem nic w google więc proszę o pomoc.

Gdyby chociaż w połowie tak mi sie
chciało, jak mi sie nie chce ....

  1. zainteresuj sie screen.. , rulezDC 30/09/09 10:54
    lub uruchom demona w tle z opcją &

    koniec koniec koniec

  2. dwie opcje: screen albo dorzuć & na końcu linijki , josh 30/09/09 16:31
    screen jest opisany tutaj:
    http://kb.iu.edu/data/acuy.html

    Fajne jest to, że zawsze możesz wrócić do tej samej konsoli, widać logi i wszystko jest 'zamknięte'. Z drugiej strony możesz dodać przekierowanie stdout i stderr np. do pliku, dodać jeszcze wspomniane wcześniej & na końcu i wtedy, korzystając np. z polecenia
    tail -f nazwa_pliku
    możesz sobie później na żywo podglądać logi z pliku, do którego wcześniej przekierowałeś stdout+stderr.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL