Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » soyo 14:35
 » Dexter 14:31
 » 247 14:31
 » KHot 14:23
 » Menah 14:21
 » MARtiuS 14:21
 » alkatraz 14:19
 » rooter666 14:18
 » Venom79 14:17
 » XepeR 14:12
 » Demo 14:05
 » elliot_pl 14:05
 » sszpila 14:03
 » Wolf 13:48
 » Guli 13:48
 » Soulburne 13:46
 » Elektron 13:40
 » Zbyl 13:29
 » luzak2363 13:20
 » malyy 13:14

 Dzisiaj przeczytano
 77732 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[foto] jaki kompakcik - pomozecie? , Olo 25/10/09 21:52
Witam!

rodzice orzekli ze dojrzali do decyzji o zakupie cyfrowki. Wymagania ... hm ... w temacie cyfrowek sa zieleni ale pojecie o fotografi jakies maja, zdjecia robia od dawna, z zenitem i eos'em 300 radza sobie.
sam uzywam minolty z10 (3mp, 8x zoom), mam tez kontakt z kodakiem z740 (5mp, zoom 10 albo 12x) wiec zalozylem ze szukam modelu z wiekszym zoomem opt. niz standardowe 3x (min 6-8x) - bo takie lubie i juz.
Budzet na sam aparat to ok 700-800 peelenow.
Wstepnie wytypowalem (do dalszego odsiewu, nie wykluczam innych modeli):
canon sx100is
canon a2100is
fuji f100 fd
kodak z8612
nikon l100
panasonic dmc tz6
cos poradzicie?

  1. mam tz6 , komisarz 26/10/09 16:25
    swietny, ale iso 400 juz mi sie nie podoba za bardzo (na ekranie po przeskalowaniu z 10mpix do rozdziwlczosci ekranu jest ok, podobnie na odbitkach, ale 100% crop jest nieco gorszy niz z fuji f10). Na iso 80 jakosc wysmienita, bardzo dobre zdjecia z automatu i dobre programy tematyczne (np. nocne niebo, ktore stosuje przy gorszym oswietleniu, zeby uniknac flasha/iso i zachowac naturalne oswietlenie). Dobra stabilizacja, ladnie kreci filmy, 25mm szeroki kat nie do przecenienia.

    wady - brak manuala (a czasem by sie przydal). ok 250zdjec na jednej baterii (i dlatego kupilem druga, zamiennik). slaby zasieg flasha.

    Komisarz Ryba

  2. Wez canona , P_M_ 26/10/09 20:19
    Canon to najlepszy wybor dla laika. Moze byc sx100. Fuji mozna robic lepsze foty, ale oprogramowanie jest lipne.
    Reszta stawki tez ma jakies grzeszki.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL