Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » leosh 10:42
 » Matti 10:36
 » metacom 10:34
 » Demo 10:32
 » DYD 10:28
 » Star-Ga-T 10:23
 » ham_solo 10:21
 » krismel 10:18
 » 247 10:15
 » Carat 10:15
 » Magnus 10:15
 » marek_m 10:14
 » Visar 10:07
 » XepeR 10:07
 » Fight 09:59
 » Kenny 09:57
 » TheW@rrio 09:57
 » cVas 09:56
 » Hitman 09:51
 » Kool@ 09:44

 Dzisiaj przeczytano
 24609 postów,
 wczoraj 117075

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Śmieszne pytanie o zakupy na Amazon.com + pytanie o clo , Doczu 24/11/09 23:07
Zakładając, że kupuje na Amazon.com kilka produktów, z różnych kategorii. Np. jakiś plecak, kurtkę, dżinsy i teraz moje pytanie - czy to wszystko wysyłają jedna paczką z amazona, czy tez ze sklepów w których ten towar jest dostępny, bo skladając zamówienie widzę dopiski, że ten towar jest dostępny w sklepie "x" drugi w sklepie "y", a trzeci w sklepie "z". jak to wygląda.
Sorki za lamerskie pytanie, ale w sumie pierwszy raz chcialbym zrobic tam zakupy i waham sie.
jak to teraz jest z cłem - na "gifty" tez walą cło ? Czy jak jest poniżej 100$ to odpuszczaja ?

  1. sklepy wysyłają bezpośrednio , gorii 24/11/09 23:30
    więc będą osobne paczki

    1. ok thx. , Doczu 24/11/09 23:33
      Zatem dupa zbita :-(

  2. Mam wrażenie, że próbujesz coś kupić nie na Amazon, a na Amazon Marketplace. , Rhobaak 24/11/09 23:37
    Polska niestety nie jest obsługiwana przez tę usługę.
    Cłem się nie martw - to zazwyczaj tylko kilka procent. Martw się bardziej VATem. Oficjalnie wygląda to tak: wartość poniżej 150 euro - bez cła. Poniżej 22 euro (45 euro jako gift) - także bez VAT. Pamiętaj, że wszystko jest liczone od całkowitej wartości przesyłki (koszty przesyłki, ubezpieczeni itp.). W praktyce - jeśli zamawiasz produkty o wartości poniżej 100$, to rzadko sprawdzają i dowalają VAT i cło.

    Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
    G-forc 460 gietex,barakudy
    Children of Neostrada Association MVP

    1. nie nie - zwykły Amazon.com , Doczu 25/11/09 11:11
      No ale to i tak mnie nie urządza za bardzo skoro przesylki ida od różnych sprzedawców :-(

      1. Hmm... Zasadniczo z Amazona do Polski da się zamówić tylko książki/CD/filmy , Rhobaak 25/11/09 11:42
        To wszystko idzie bezpośrednio z Amazon. Inne produkty (elektronika, ubrania itd.) zazwyczaj są niedostępne dla Polski. Możesz dać przykładowego linka do jakiegoś produktu?

        Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
        G-forc 460 gietex,barakudy
        Children of Neostrada Association MVP

        1. pewnie , Doczu 25/11/09 11:52
          nr 1.
          http://www.amazon.com/...009VC7QK&linkCode=asn

          nr 2.
          http://www.amazon.com/...qid=1259146216&sr=8-1


          no i w zasadzie jeszcze nr 3, ale to niekoniecznie.
          http://www.amazon.com/...id=1259146308&sr=1-10

          1. Nr 1 jest prosto z Amazon, pozycja 2 i 3 jest oznaczona jako "Fullfilled from Amazon" , Rhobaak 25/11/09 12:18
            http://www.amazon.com/...UTF8&nodeId=106096011
            Czyli teoretycznie idzie z jednego miejsca. Ale jest jeszcze inny problem - takie duże przedmioty jak nr 1 wysyłają kurierem (koszt to minimum kilkadziesiąt dolców + prawie na 100% trafia na cło). IMO w ten sposób nie oszczędzisz. Do takich zakupów lepszy jest eBay - często można się dogadać ze sprzedawcą w sprawie rodzaju przesyłki i ew. deklarowanej wartości.

            Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
            G-forc 460 gietex,barakudy
            Children of Neostrada Association MVP

            1. no wiem wiem, że ebay lepszy... , Doczu 25/11/09 12:25
              ... ale kurna nie wszyscy chcą slac do Europy. Wlasnie czekam na info od jednego gościa odnosnie wysylki do PL.
              Swoją drogą ta kuchenka az taka duża nie jest. Średnica z 15 cm i wysokość ok 20-25 cm

              1. He he... No nie ma lekko:) , Rhobaak 25/11/09 12:41
                Generalnie, z moich doświadaczeń wynika, że najbardziej opłacalne i bezproblemowe jest kupowanie drobniejszych przedmiotów typu książki, CD, drobna elektronika itd. Reszta to nadmiar komplikacji i dodatkowych kosztów. Ale nie poddawaj się, ktoś musi przecierać szlaki;)

                Kor2dual3,2hZ overkloc,4Gbit Ram
                G-forc 460 gietex,barakudy
                Children of Neostrada Association MVP

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL