Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » globi-wan 12:40
 » piszczyk 12:40
 » bajbusek 12:37
 » Zbyl 12:36
 » ligand17 12:34
 » Carat 12:34
 » NimnuL 12:33
 » KHot 12:30
 » Artaa 12:30
 » Visar 12:29
 » PeKa 12:26
 » XepeR 12:26
 » DYD 12:24
 » Menah 12:19
 » Matti 12:19
 » CiAsTeK 12:12
 » Syzyf 12:11
 » burz 11:59
 » AdiQ 11:58
 » Dexter 11:57

 Dzisiaj przeczytano
 66994 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Problem z chłodzeniem dysków SCSI. , GERCIK 6/02/10 01:58
Witam,

Mam w pracy serwer HP ProLiant ML 350 G4 i jest w nim 6 dyskow SCSI. Wszystko pieknie tylko te dyski sie strasznie grzeja podczas pracy (RAID 6 jest zalozony - sprzetowy) i w tej obudowie za bardzo nie ma miejsca na dolożenie jakiegos wentylatory na dyski. Moze cos fachowcy wymyslicie oprocz zmiany obudowy?:)
Znaczy sie miejsce pewnie by sie i znalazlo tylko male i nie wiadomo na jak duzy wentylator. a moze sa jakies inne urzadzenia chlodzace takie dyski? Albo jakis porzadny wentylator?
W sumie to nie za bardzo mam pomysl co zrobic.

GERCIK

  1. .:. , Shneider 6/02/10 02:06
    czy tam siedzi fabryczny wiatrak 12cm?

    .:: Live at Trance Energy ::.

    1. Tam jest jeden wentylator z tyłu obudowy Nidec VA450DC. , GERCIK 6/02/10 02:25
      Ale nie wlacza sie dopiero jak jest juz bardzo wysoka temp. Ale wydaje mi sie ze on jest za daleko tych dyskow. On jest na koncu obudowy a dyski sa na 2 koncu. hm....nie wiem moze sprobowac go przestawic?

      GERCIK

      1. .:. , Shneider 6/02/10 02:33
        nie przejmuj sie dyskami. nic im nie bedzie.

        to ze reki na nich nie utrzymasz nie znaczy ze cos im zlego sie dzieje.
        masz potezny wiatrak, wiec jak bardzo Ciebie boli ta wysoka temperatura to sproboj ustawic go na sztywno. bedzie wyl jak dlupi w koncu to 5000rpm.
        dyski beda chlodzone przez wpadajace z przodu powietrze.

        .:: Live at Trance Energy ::.

  2. zostaw , Master/Pentium 6/02/10 08:17
    dyski SCSI bywają gorące. Nic im nie będzie.

    Nie ma tego złego , co by się w gorsze
    obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
    włącz komputer :-)

  3. dyskom nic nie będzie.. , XCLONE 6/02/10 18:58
    scsi się grzeją.. odpuść im.. ważne, żeby temp. w budzie nie była taka, że zacznie to rzutować na stabilność systemu..

    możliwe też, że jest w biosie możliwość ustawienia stałego wentylowania lub regulacja zależna od temperatury.. troche na ML350 pracowałem, ale to juz troche czasu temu było..

    --
    Pozdr.
    Artur S.

    The World HAS Changed..
    :P

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL