Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » cVas 03:16
 » Menah 02:47
 » metacom 02:04
 » ziemoone 01:49
 » Wedrowiec 01:28
 » alkatraz 01:19
 » Guli 01:16
 » Bonifacyz 01:03
 » rooter666 00:35
 » bmiluch 00:28
 » Visar 00:22
 » Kilgor 00:02
 » Artaa 00:00
 » Zibi 23:54
 » DJopek 23:52
 » pawcio 23:49

 Dzisiaj przeczytano
 11473 postów,
 wczoraj 62820

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Wireless Bridge - pytania odnośnie ustawienia sieci. , DeathClaw 22/03/10 16:19
Są dwa routery WiFi. 1 (pierwszy) Asmax 1004g z wbudowanym modemem ADSL2+; 2 (drugi) Linksys WRT54GL z Tomato 1.22.1570.

Chciałbym, aby 1 (Asmax z modemem) przesyłał bezprzewodowo sygnał NETII w obu kierunkach, a 2 (Linksys Tomato) rozdzielał net na inne urządzenia poprzez kabel i WiFi (z filtrowaniem po MAC i po DHCP z zakresem 3 urządzeń - nie wiem czy to istotna informacja). W jakim trybie powinny pracować poszczególne urządzenia?

Domyślam się, że zastosowanie będzie tu miał Wireless Bridge. Czyli gdybym ustawiał połączenie, to router 2 (Linksys) pracowałby w AP mode, a router 1 (Asmax) w Wireless Bridge mode? Czy takie coś jest możliwe w sytuacji, gdy router 1 posiada wbudowany modem ADSL?

Nie wiem czy do końca wyjaśniłem problematykę ale z sieciami mam niewiele wspólnego i jeżeli gdzieś uchybiłem, to pytajcie, a postaram się jakoś wyjaśnić. Jeżeli macie jakieś podpowiedzi co do ew. ustawień takiej sieci, to piszcie.

  1. .:. , Shneider 22/03/10 16:23
    Bridge to WDS, moze byc point to point lub point to multipoint

    dodatkowo niektore AP maja mozliowsc pracowac jako AP+WDS (nie polecam).

    .:: Live at Trance Energy ::.

    1. Eeeee? , DeathClaw 22/03/10 17:07
      W ustawieniach "Wireless mode" Linksysa (Tomato) mam:
      AP
      AP+WDS
      Wireless Client
      Wireless Ethernet Bridge
      WDS

      WDS=Wireless Ethernet Bridge?

      1. .:. , Shneider 22/03/10 17:17
        dokladnie.

        AP+WDS dzieki tej opcji bedziesz mogl podpiac kilka mostow oraz laczysz sie jak ze zwyklym AP.

        ale dziala to kiepsko.

        z "wireless ethernet bridge" nie korzystalem wiec nie mam pojecia co to i jak dziala.

        .:: Live at Trance Energy ::.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL