Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » Dhoine 08:05
 » PrzeM 08:03
 » bodeq 08:02
 » 247 08:01
 » Kenny 07:59
 » Zbyl 07:46
 » Logic-3 07:43
 » NimnuL 07:42
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10

 Dzisiaj przeczytano
 40674 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Windows 2008 R2 i połaczenie pulpitu zdalnego (drukarki lokalne). , Bart 14/04/10 11:39
Do serwera terminalowo podłaczają się użytkownicy. Mają zaznaczoną opcję podłaczania drukarek lokalnych zarówno po stronie serwera jak i klienta.
Problem w tym, że jak terminalowo podłączam się z XP Professional lub Vista Business to ładnie automatycznie mapują mi się wszystkie drukarki lokalne. Jeżeli połączenie następuje z XP home to drukarki się nie mapują. W Win2000 serwer można było ręcznie wyklikac podpięcie drukarki klienta terminalowego (porty z sesji terminalowej), w Win2008 jakoś tekiej możliwości nie widzę w panelu konfiguracji drukarek.
Pytanie brzmi jak podmapować w sesji pulpitu zdalnego (Win2008R2) lokalne drukarki klientów z WinXP home ?

  1. hmmm , Ranx 14/04/10 13:32
    The printer redirection feature is enabled by default in Windows XP Professional when you enable Remote Desktop. To disable it, use Terminal Services Group Policies. Use Remote Desktop Connection to disable printer redirection on an individual computer. On the Local Resources tab, clear the Printers check box.

    możliwe że da się włączyć w polisie a możliwe ze home jest tego pozbawiony. to niekoniecznie jest do pracy sieciowej.
    żeby nie było to nie wiem bo nie używam home'a w sieci. zaciekawilo mnie tylko.

    o roztramtajdany charkopryszczańcu...

    1. home nie przyjmie polisy z domeny , Master/Pentium 14/04/10 14:21
      czy da się jakoś lokalnie włączyć to nie wiem. Może dłubiąc w rejestrze. Home nie jest przeznaczony do tych sztuczek. Niestety nie mam w tej chwili Win2008 i XP Home do testów więc nie pomogę.

      Nie ma tego złego , co by się w gorsze
      obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
      włącz komputer :-)

      1. jak ma przyjąć , Ranx 14/04/10 14:26
        skoro go nie dodasz?:)
        myślałem, że da się wymusić na polisie w serwerze na dowolne połączenie.

        o roztramtajdany charkopryszczańcu...

        1. nlogon , Master/Pentium 14/04/10 15:27
          nie testowałem w działaniu ale umożliwia elementarną pracę w domenie dla XP Home.

          Nie ma tego złego , co by się w gorsze
          obrócić nie mogło - jak nie wierzysz
          włącz komputer :-)

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL