Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 91256 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Powrót do składaka - czy taki zestaw ma sens? , Mcmumin 26/04/10 18:01
Kompletnie wypadłem z obiegu jeśli chodzi o hardware. Przede wszystkim oczekuję od sprzętu cichej i komfortowej pracy. Przewidywany upgrade: SSD/RAID na system, może lepsza karta graficzna (2 całkiem fajne symulatory czołgów są na rynku :) Przewidziany czas pracy - minimum 3 lata.

Zestaw wybrano poniekąd losowo przy pomocy konfiguratora na stronie Komputronika:

Asrock P55M PRO || Intel Core i5 750 2,66 GHz BOX || Scythe Ninja 2 Rev. B || Patriot Viper DDR3 3x 2GB 1600MHz Cl8 || GeForce 8400 GS Gigabyte 512MB HDMI & DVI (PCI-E) || WD Caviar RE3 1 TB WD1002FBYS 32MB cache SATA-II || Thermaltake M9 Black - bez zasilacza || OCZ StealthXStream 700W SLI

Prosiłbym o pomoc, gdzie przyoszczędziłem, gdzie wywalanie kasy w błoto, sugerowane zmiany.

  1. ja bym zmienił płytę , vaneck 26/04/10 18:35
    na Gigabyte GA-P55-UD3R - test 21 mobo masz na pclabie. Ten zasilacz podejrzanie tani jak na 700W, jak na lata ma być to chyba jednak lepiej coś z certyfikatem, sprawdzonego. W te gry to chcesz grać przed czy po upgrade? Jak przed to grafika może trochę przeszkadzać :) Najlepiej podaj rozdzielczość w której grasz to ktoś z boarda doradzi odpowiednią kartę.

    A little less conversation, a little more action
    please

  2. płyta , ViS 26/04/10 18:49
    na p55-ud3r jak najbardziej ok, zasilacz 500W max, chyba że będziesz celować potem w jakieś Fermi ;]
    8400GS to słabizna i cienizna, chyba że naprawdę będziesz grać w panzer general w 2d :)
    Zejść z zasilacza -> dołożyć do płyty gł. i grafiki. Pamięci też nie musisz brać viper 1600 tylko wystarczą 1333 najzwyklejsze.

    I will not buy this record - it is
    scratched.

    1. a co do , ViS 26/04/10 18:50
      dysku, jak 1TB to samsung hd103j albo seagate 1TB.
      A jak raid0 to 2x500gb.

      I will not buy this record - it is
      scratched.

    2. grafika nie jest priorytetem, moze kiedyś zmienie. , Mcmumin 26/04/10 19:12
      A co z coolerem? warto zmieniac z boxa?

      1. tylko , ViS 26/04/10 19:18
        jeśli naprawdę lubisz ciszę lub będziesz podkręcać, inaczej w swoim najwolniejszym trybie silent 1000-1300rpm jest praktycznie bezgłośny (zależy jaki hałas masz w pokoju:) ) Przy rozkręceniu się słychać delikatny szum.

        I will not buy this record - it is
        scratched.

      2. cooler , luckyluc 27/04/10 10:31
        może i mniejszy ale z tego co widzę bardziej wydajny jest Prolimatech Megahalems , kasa podobna do Ninja a lepiej sobie radzi. Mam i polecam

        // Get rich or die tryin.

        1. aha fajna lektura o coolerach , luckyluc 27/04/10 10:34
          jest u pclabowej konkurencji p.t. "Dantejski test"

          // Get rich or die tryin.

          1. na pclab nie ma coolerow , MacLeod 28/04/10 17:04
            sa SCHLADZACZE ;-)))

            SSDD.

  3. Mcmumin - dysk ? Może WD Caviar Black FAEX ? , Majster 26/04/10 21:10
    www.agito.pl/...aex-1tb-64mb-sata600.0.386450.html

    www.bincom.pl/...;action=show&product_id=21033

    http://twojepc.pl/news20485.html

    http://img714.imageshack.us/...1tb64mb1002faex.jpg

    Jeżeli trafisz na kobietę-narcyza, wtedy będziesz trzymany w negatywnych ryzach.

  4. Co do pamięci... , Sienki 27/04/10 13:07
    jaki sens 3 kości pamięci?
    LGA 1156 nie ma obsługi triple-channel...

    It is nice to be important,
    but it is more important to be nice.

    1. dokładnie , Kalkin 27/04/10 15:14
      i jeszcze jedno, jeśli nie znasz się na ustawianiu biosu, kup pamięci goodramy lub kingstony

      ps2. trzymaj się z daleka od dysków WD, kup samsunga lub seagate'a

      The requested URL was not found
      on this server ! Error 404

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL