Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » dugi 19:49
 » Dexter 19:48
 » Lucullus 19:48
 » @GUTEK@ 19:46
 » Draghmar 19:44
 » Sebek 19:29
 » doxent 19:23
 » KHot 19:20
 » Druzil 19:14
 » NimnuL 19:11
 » leon 19:07
 » skalak23 18:59
 » McMi21 18:58
 » Visar 18:58
 » XepeR 18:56
 » ligand17 18:55
 » zibi13 18:54
 » Artaa 18:54
 » GLI 18:46
 » steve 18:37

 Dzisiaj przeczytano
 102203 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Program do backupu winxp na dysk usb , Stone 29/04/10 10:42
Witam,

Proszę polećcie jakiś sprawdzony program, który robił by backup plików systemowy + plików z danymi na dysk USB(kopiując lub pakując). Fajnie by było gdyby można było wykonać pełny backup + inkrementalny. Już cud malina gdyby reagował na wciśnięcie przycisku na obudowie dusku :)

Pozdrawiam

Stone aka S1one

  1. Norton Ghost , Bergerac 29/04/10 10:59
    to standard, w dodatku niekiepski.

    Barbossa: You're supposed to be dead!
    Jack Sparrow: Am I not?

    1. Nie chodzi mi o backuoy partycji tylko z systemu plików , Stone 29/04/10 11:04
      jw.

      Pozdrawiam

      Stone aka S1one

      1. To może , Bergerac 29/04/10 11:10
        Acronis True Image?

        Barbossa: You're supposed to be dead!
        Jack Sparrow: Am I not?

  2. A ja to załatwiam inaczej , Marcus 30/04/10 10:03
    Zarówno w firmie jak i w domu mam ustawiony automatyczny backup plików z danymi za pomocą darmowego 7z'ta.
    W notatniku napisałem sobie skrypcik, który ma się włączyć przez "windows task schedule". Skrypt jest bardzo prosty i wszystko działa już od prawie roku. A kopie robią się codziennie. Co ciekawe robi mi kopie różnicowe (czy jak to się tam zwie). Czyli do archiwum wrzuca mi tylko te pliki które się zmieniły a te, które są bez zmian, to zostawia. Objawia się to bardzo szybkim backupem. Dla przykładu jedna z kopii zajmuje prawie 5 GB a wyciągnięcie pliku z niej trwa moment. Otwieram takie archiwum programem 7z i kopiuję sobie co chcę odzyskać.
    Przykładowy skrypt do wykorzystania u siebie podaję poniżej:

    echo Operacja rozpoczeta %DATE% ==== %TIME% >> "G:\Backup\Projekty_LOG.log"
    set path="C:\Program Files\7-Zip"
    7zg u -t7z -y -mx=3 -ms=off "G:\Backup\Projekty.7z" -up1q0r2x1y2z1w2 "D:\Projekty\" -wg:\temp -xr!*.zip -xr!*.lnk -xr!*.bak
    echo Operacja zakonczona %DATE% ==== %TIME% >> "G:\Backup\Projekty\Projekty_PN_LOG.log"

    Taką treść wklejamy do notatnika po czym zapisujemy plik gdzieś na dysku. Plik musi mieć dowolną nazwę oraz rozszerzenie BAT. Dla wyjaśnienia: w powyższym przykładzie ścieżka na dysku G, to miejsce gdzie zostaje zapisane archiwum a ścieżka na dysku D, to katalog, który chcę zarchiwizować. Dodatkowo robi mi LOG, który informuje mnie kiedy została rozpoczęta/zakończona ostatnia kopia. To oczywiście podpinamy pod windowsowe "zaplanowane zadania" i mamy darmowe kopie jak się patrzy.

    Nie wolno niczego nie robić tylko
    dlatego, że nie można zrobić
    wszystkiego.

    1. sw. , Artaa 30/04/10 21:25
      jw.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL