Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 91989 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Znaki drogowe , Dhoine 24/05/10 13:42
Takie pytanie do znawcow od wszystkiego ;)

Czy znak drogowy musi miec COS SPECJALNEGO by byl wazny (zgodny z prawem)? Mowie o wymiarach, materiale z jakiego jest wykonany, o jakims oznaczeniu, symbolu, kodzie, hologramie?

Pytam, bo czesto mozna spotkac znaki-samorobki - ktore podejrzewam ze nie maja mocy urzedowej (typu zakaz wjazdu czy parkowania za wyjatkiem mieszkancow).

Reasumujac - jak poznac czy znak jest 'oficjalny-oryginalny' czy tez nielegalny?

  1. jest , Kenny 24/05/10 13:47
    rozporzadzenie o znakach i sygnalach drogowych + polskie normy.

    Sek w tym, ze w takim wypadku nie mozesz zrobic nic poza zastosowaniem sie... a nastepnie ewentualnie skontaktowaniem z zarzadca terenu.

    .:Pozdrowienia:.

  2. jest gdzies baza znakow , MARC 24/05/10 13:54
    Nie pamietam kto tym zarzadza, moze nawet nei jedna organizacja, ale kazdy prawidlowo postawiony znak musi byc w odpowiednim rejestrze.
    Tyle, ze najpierw musisz sie do niego zastosowac, a potem mozesz sprawdzic, czy ejst prawidlowy. No i na terenie prywatnym, to juz zupelnie inna bajka...

    1. hmm , Dabrow 24/05/10 14:07
      w Krakowie od tego jednostką odpowiedzialną jest ZIKiT - Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Wszystkie uzgodnienia dot. stawiania znaków (np. czasowych podczas tzw. zajęcia pasa drogowego) muszą być uzgodnione przez nich. Myślę, że znaki "stacjonarne" też oni mają wprowadzone do zasobów swoich.

      !!!!!TO JEST SPARTA!!!
      !Tu się nic nie zmienia!
      ------dabrow.com------

      1. a dokładniej , Dabrow 24/05/10 14:22
        zajmuje się tym Sekcja Oznakowania i Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

        !!!!!TO JEST SPARTA!!!
        !Tu się nic nie zmienia!
        ------dabrow.com------

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL