Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » NimnuL 07:34
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » PrzeM 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10
 » Kenny 06:03
 » KHot 05:43
 » @GUTEK@ 05:26
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07

 Dzisiaj przeczytano
 38303 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[VBA/Excel] Otwarcie drugiego pliku o takiej samej nazwie , khobar 15/06/10 14:33
Witam
Stanąłem przed następującym problemem.
Istnieje aplikacja w której po naciśnięciu guzika otwierany jest Excel o danej nazwie. Niestety przy tej czynności otwierana jest lokalna kopia ( pobierana przy uruchomieniu klienta ) a nie wersja z serwera. Tej części nie da się zmienić(tzn nie mam wpływu na aplikację).

Chodzi mi zatem aby przy otwarciu pliku automatycznie (Sub Workbook_Open() ) plik otwierał poprawny ( i najlepiej zamykał od razu kopię). Problemem jest ułomność Excel'a która nie pozwala na otworzenie dwóch plików o takiej samej nazwie ( ze względu na to , ze wiele funkcji jest niezależne od path)
Dodatkowo plik jest na dysku sieciowym i ma do niego dostęp około 20 użytkowników.

Próbowałem kombinować z Shell i AppActivate , ale jakoś nie mogłem sobie poradzić.

Będę wdzięczny za pomoc lub pomysły jak inaczej to rozwiązać, tak aby po zapisaniu lub przy otwarciu nic sie nie zagubiło

Zapraszam http://khobar.ovh.org

  1. nie znam sie na VBA, ale otwieram ten sam plik 2 razy bez problemu , Yorg 15/06/10 14:41
    1 sesja excela - otworz - zawartosc an ekranie
    2 sesja excela (start->uruchim)-otrworz - zawartsoc tego samego pliku na ekranie 2

    Nie wazne czy plik z dysku sieciowego czy lokalny. Pomijam oczywiscie ze jak plik nie jest dzielony to 2 kopia jest tylko do odczytu

    GG: 1706185
    lub komórka :)

  2. Bardzo proste , ligand17 16/06/10 09:38
    Zapisujesz plik otwarty automatycznie pod inną nazwą (dodając chociażby datę), a potem otwierasz właściwy plik z serwera.

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL