Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » elliot_pl 16:57
 » Syzyf 16:57
 » KHot 16:49
 » Star-Ga-T 16:49
 » kyusi 16:49
 » Sherif 16:48
 » Artaa 16:43
 » Dexter 16:36
 » kojot 16:29
 » Kenny 16:28
 » malyy 16:25
 » Nefratus 16:22
 » ligand17 16:09
 » AfiP 16:08
 » pawcio 16:07
 » rurecznik 16:04
 » Hitman 16:04
 » NimnuL 15:57
 » Nihilist 15:45
 » piszczyk 15:25

 Dzisiaj przeczytano
 92080 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

[OT] Antena telewizyjna - ktora wybrac ? , zeb 27/06/10 15:08
Jako ze moja antena zostala uszkodzona zbieram sie ku zakupowi nowej. Zastanawiam sie czy kupic te sama, ktora mam czy tez troche inny model - slabo sie na tym znam musze przyznac. Mieszkam w rejoine, gdzie sygnal nie jest zbyt mocny.

1. http://www.maplin.co.uk/...le.aspx?ModuleNo=217681
to jest moja obecna antena

2. http://www.maplin.co.uk/...le.aspx?ModuleNo=221128
jestem nastawiony na te antene, ale moze to nie jest dobry wybor.
Z gory dzieki za opinie.

Zack

  1. ta druga , Yosarian 28/06/10 00:20
    to antena o szczególnie dużym zysku antenowym (sygnału) przy zachowaniu względnie krótkiej długości. Tam podają min 9,5 (to jest dla początku pasma czyli kanałów "z przodu" 21,22 .... a max 15 dB (to jest dla kanałów wyżsszych z zakresu 780 MHz - 820 MHz i tu osiąga maximum zysku) podczas gdy dla tej pierwszej max jest określony na 13,6 dB i gdyby chcieć zapewni c jej podobny zysk jak dla drugiej to powinna być o wieeele dłuższa

    Tu masz polskie odpowiedniki:
    TYP 2 (zysk 17 dB)
    http://www.cyfronika.com.pl/...p?products_id=17875
    i odpowiadający jej zyskiem TYP 1
    http://www.cyfronika.com.pl/...p?products_id=17874

    Wziąłbym TYP2 (potrójny) ale jeszcze poszukał czy nie ma dłuższych, z dodatkowymi elementami z przodu (dla większego zysku sygnałowego).

    A jeżeli miałeś z poprzednią anteną śnieżenie to z tą powinna byc OK (a jak wzmacniacz to tylko w antenie).

    Jak masz miejsce to lepszym rozwiązaniem byłaby ta długa 91 elementarzowa VENA z zyskiem 18 dB.

    All the best people in life seem to like
    LINUX.
    Steve Wozniak

    1. dzieki za info :) , zeb 28/06/10 13:24
      j.w.

      Zack

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL