Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
B O A R D
   » Board
 » Zadaj pytanie
 » Archiwum
 » Szukaj
 » Stylizacja

 
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
OBECNI NA TPC
 
 » NimnuL 07:34
 » Armitage 07:33
 » marek_m 07:32
 » ngP 07:29
 » PrzeM 07:29
 » JE Jacaw 07:27
 » acd 07:16
 » emigrus 07:16
 » dugi 07:06
 » leosh 07:01
 » Kraszan 06:56
 » AfiP 06:26
 » XepeR 06:23
 » Wedelek 06:10
 » Kenny 06:03
 » KHot 05:43
 » @GUTEK@ 05:26
 » hokr 05:08
 » PeKa 05:07

 Dzisiaj przeczytano
 38330 postów,
 wczoraj 55205

 Szybkie ładowanie
 jest:
włączone.

 
ccc
TwojePC.pl © 2001 - 2026
A R C H I W A L N A   W I A D O M O Ś Ć
    

Najlepsze ustawienia przy kompresji H.264 ? Jaki kontener ? , pachura 13/07/10 20:56
Cześć,

Mam sporo filmów AVCHD Lite (720p) zrzuconych z aparatu (Panasonic TZ7). Niestety, trochę zajmują (średni video bitrate 15000 kbps), więc przed archiwizacją chciałbym je trochę podpakować. Liczę na to że kompresja przeprowadzana w aparacie w locie nie jest optymalna, a na komputerze można przy niewielkiej stracie jakości zmniejszyć rozmiary plików np. o połowę. Zupełnie nie zależy mi na czasie kompresji, komputer może sobie chodzić całymi nocami...

Mam AviDemuxa, ale ustawień H.264 jest tam od cholery... ma ktoś może gotowe presety w stylu "highest quality, slowest" ? Bo defaultowo mam tylko iPhone'a, iPada, Zune i PSP. Albo może polecicie jakiś inny soft w którym można łatwo przekompresować wiele filmików do H.264 przy zachowaniu jak największej jakości dla zadanego bitrate'u, bez bawienia się w ręczne ustawienia quantizerów, B-frame'ów, motion estimation etc. ?

I drugie pytanie - jaki kontener wybrać ? Co będzie kompatybilne np. ze stacjonarnymi odtwarzaczami ? Matroski (MKV) chyba żaden nie czyta. AVI ? MPEG-TS ? MP4 ?

Dzięki !

  1. Prosty program to FormatFactory. , zgf1 14/07/10 10:26
    Sprawdz, mozesz wrzucic wiele filmow, kompresje daj na dwa przebiegi, sprawdz jak jakosc, moze bedzie Ci odpowiadala, jest duzo presetow do wyboru :)

    Leave me alone I know what I'm doing!

    1. sledzie , elliot_pl 14/07/10 11:32
      we wrzatku... s.w. znaczy sie...

      momtoronomyotypaldollyochagi...

      1. no i program freeware :) , zgf1 14/07/10 15:48
        123

        Leave me alone I know what I'm doing!

    
All rights reserved ® Copyright and Design 2001-2026, TwojePC.PL